Ulft, Netherlands

Gemeente Doetinchem is op zoek naar de 'échte Doetinchemmer'

Foto: REGIO8
Gemeente Doetinchem laat tijdens Koningsdag heel Nederland, inclusief de koninklijke familie, kennismaken met ‘echte Doetinchemmers’. De gemeente roept inwoners op om hun favoriete plekken en verhalen te delen. Het doel is om te laten zien waarom Doetinchem een stad is om trots op te zijn.
Hidde Vinkenvleugel | 4 februari 2025 16:59 | Aangepast op 4 februari 2025 16:59
Door verhalen te verzamelen van inwoners wil de gemeente Nederland de kans geven het echte Doetinchem te ontdekken. "Laat ons weten wat voor u het échte Doetinchem is. Wat is uw favoriete plekje? Waarom bent u er zo graag? Of zijn het juist de mensen die Doetinchem écht Doetinchems maken? Heeft u een goed voorbeeld, een mooie foto of een leuke anekdote? Laat het ons weten!", aldus de gemeente.

De verhalen en plekken die Doetinchem volgens inwoners zo bijzonder maken, kunnen alle kanten op gaan. Voor burgemeester Mark Boumans is dat bijvoorbeeld het Kruisbergse bos met kasteel De Kelder. “Hier kom ik graag om mijn hoofd leeg te maken en te genieten van de natuur. Meestal wandelend, maar zo nu en dan ook op de mountainbike”, vertelt Boumans. “Al kwam ik er laatst wel achter dat ik iets aan mijn rem moet laten doen. Dat verraadt misschien hoe vaak ik deze fiets gebruik. Ik ben benieuwd naar jouw favoriete plekje in onze mooie streek!”

Oproep voor ideeën
In november 2024 deed de gemeente ook een oproep om mee te denken over het programma. Dit was een uitgelezen kans om mee te bepalen wat de koninklijke familie zeker niet mag missen tijdens hun bezoek aan de Achterhoek. Maar liefst 300 ideeën werden er ingezonden om deel te maken aan het programma. Ruim honderd ideeën zijn er geselecteerd om kans te maken.

Inwoners die willen meedoen, kunnen zich aanmelden via de website van Koningsdag Doetinchem: www.koningsdagdoetinchem.nl.

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

Bart Sollman | 9 nov 2025 09:30

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Rijk steunt Doetinchem met bijna 20 miljoen voor groei naar 70.000 inwoners

De gemeente Doetinchem heeft een flinke financiële impuls gekregen om haar groeiambitie naar 70.000 ...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...

Doetinchem koopt grond Laborijn voor bouw van meer dan 400 woningen

Gemeente Doetinchem heeft een nieuwe stap gezet in de realisatie van het stadsdeel Spoorzone. De gem...

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...