Ulft, Nederland
Terug

Honderd ideeën maken kans op plek in programma Koningsdag Doetinchem

2d3baca695f6f342ad575bbbbcd7ee5a.jpg

De gemeente Doetinchem deed in november een oproep aan inwoners om ideeën in te zenden voor Koningsdag 2024. Dit was een unieke kans om mee te denken over wat de koninklijke familie absoluut niet mag missen tijdens hun bezoek aan de Achterhoek. Maar liefst 300 ideeën en activiteiten werden ingezonden. Inmiddels is een groot deel van deze ideeën geselecteerd voor mogelijke opname in het programma.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We zijn blij te kunnen melden dat we voor zo’n 100 ideeën mogelijkheden zien om deze in het programma te verwerken,” aldus de gemeente Doetinchem. “We zijn nog druk bezig met het vormgeven van het programma. De grote lijnen worden steeds duidelijker, waardoor we beter kunnen beoordelen welke ideeën overgenomen kunnen worden.”

Inwoners konden hun ideeën online inzenden via de website van de gemeente. Daarnaast werd er een speciaal geopend waar de voorbereidingen de komende maanden plaatsvinden en waar mensen tips konden achterlaten.

Het is nog niet volledig duidelijk hoeveel van de 100 geselecteerde ideeën daadwerkelijk worden overgenomen en in welke vorm. Wel zijn alle tipgevers inmiddels geïnformeerd dat hun inzending kans maakt op een plek in het programma. “De komende tijd wordt duidelijk welke van de geselecteerde ideeën 1-op-1 kunnen worden overgenomen en welke ideeën gedeeltelijk terugkomen,” meldt de gemeente. “De inhoud van het programma blijft voorlopig nog een verrassing, dus daar kunnen we nu geen verdere uitspraken over doen.”

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.