Ulft, Nederland
Terug

Geen vergrijzing bij dansgardes in de regio

4adcc633eeffb520a380fd63cf0b9041.jpg

Vergrijzing krijgt vooralsnog geen vat op de Dansgardewereld in de Achterhoek. Jeugdige dansgroepen als de Dynamic Dancers uit Gendringen en De Olde Waskupen uit ’s-Heerenberg hebben geen moeite om deelnemers te vinden aan wedstrijden.

Redactie REGIO8 |

“We groeien nog steeds”, zegt Sabine Rutjes namens vereniging Iseldonk. “We hebben bijna zeventig leden, dus dat is best veel. We merken dan ook niets van de vergrijzing.” Dat beaamt ook Daisy Peters die de groep meiden traint. “We hebben een grote groep junioren vanaf acht jaar. Alleen bij de mini’s mag er nog wel wat aanwas bij.” Binnen het Dansgardefestival Iseldonk, dat zaterdag plaatsvond in Ulft, gingen elf dansverenigingen uit de regio, maar ook van daarbuiten, met elkaar de strijd aan. “Het wordt vaak gelinkt aan de carnaval, maar ik vind dat we ons daarvan wel onderscheiden”, zegt Peters.

Tijdens de derde editie van het Dansgardefestival was ruimte voor solodansers, maar ook dansgroepen gingen met elkaar de strijd aan in uiteenlopende categorieën, van karakterdans tot gardedans. Voor volgend jaar is de organisatie alweer ambitieus. “Ik weet niet of het groter moet, maar we willen het wel jaarlijks terug laten komen”, zegt Heidi Koster namens de organisatie. “We zijn gemotiveerd om het ieder jaar weer te organiseren. Daar is het te leuk voor.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.