gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geen shows in openluchttheater Lichtenvoorde

8ff92b9cb3ff0518cf862d6e10fde3f0

Openluchttheater Lichtenvoorde heeft besloten dit jaar geen concerten en voorstellingen te organiseren. Door onder andere materiaal- en personeelstekorten kan het theater niet draaien op de manier hoe de organisatie dit graag zou willen.

“Hierdoor is er te weinig voorbereidingstijd om het goed te organiseren en een sterk programma neer te zetten”, aldus medeorganisator Luuk Domhof van evenementencateraar De Timp. Naast het materiaal- en personeelstekorten heeft het theater te maken met een zeer lang vergunningstraject. Dit vanwege het gebrek aan een duidelijke gebiedsvisie. Een deel van de buurt van de Visserijdijk heeft bezwaar gemaakt vanwege de gebiedsbelasting nu er geen corona beperkingen meer zijn. Domhof geeft aan dit wel te begrijpen. Daarnaast kampt het openluchttheater ook met de reeds volle agenda’s van artiesten.

De organisatie gaat wel drie zakelijke bijeenkomsten organiseren in mei en juni laat Domhof weten: “Deze besloten evenementen waren al besproken met opdrachtgevers en die willen we dan ook graag door laten gaan.” Er staan er nu drie op de planning maar dit kan worden uitgebreid tot in totaal vijf besloten evenementen. De gemeente Oost Gelre heeft aangegeven ook de maatschappelijke en culturele meerwaarde van het openluchttheater te zien en wil nog steeds meewerken aan een vervolg van het theater.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.