gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-team De Graafschap blij met steun

6c643d3dacd7f6cfd89ceadab380a2de.jpg

Het G-team van De Graafschap is sinds de start in 2019 omarmd door de Doetinchemse voetbalcub. De spelers en staf maken zich op voor een nieuw seizoen vol hoogtepunten, waarvan de eerste de presentatie op de Open Dag was.

Tim Rondeel |
“Ik denk dat het heel belangrijk is voor hun”, aldus trainer Boudewijn Inja. “We willen ze als De Graafschap toch de mogelijkheid bieden om hun droom waar te maken. Hun droom om toch een keer in een profteam te voetballen, dat is iets wat ze nooit hebben gekund.” De leden van het G-team hebben al bijzondere jaren achter de rug, met onder meer het spelen van een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. Ze zijn dan ook blij met de waardering die ze voelen. “Het is natuurlijk fantastisch dat je zo wordt gepresenteerd, dit is echt het leven als een prof”, aldus trainer Inja.

Onder de vlag van de betaald voetbalorganisatie voelt het team zich uiterst serieus genomen. “We hebben bijna gelijke faciliteiten als de spelers van het eerste”, laat de trotse trainer weten. “We spelen op het hoofdveld, we trainen op De Bezelhorst (trainingscomplex De Graafschap, red.) en we gaan met de spelersbus naar uitwedstrijden.” Behalve het trainen op de voetbalcapaciteiten, kunnen de spelers zich volgens Inja ook ontwikkelen op andere gebieden: “Ze leren ook omgaan met pers, supporters en publiek maar het alle belangrijkst is dat ze onderling gewoon vrienden worden.”

‘Allemaal ons best doen’
Begin september begint het G-team met trainen en dat doen ze met meerdere nieuwe spelers. “We hebben een scoutingsdag gehad en ik denk dat we hele goede spelers hebben”, blikt Inja vooruit. Hoewel sportieve resultaten niet het belangrijkste zijn, hebben de spelers zelf een duidelijk doel voor komend seizoen. “Dat we allemaal ons best doen”, vertelt Eddy Scholten, de assistent-trainer, voordat hij afsluit met zijn bekende yell: “Citroen, citroen, citroen we worden kampioen!”

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.