gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

G-team De Graafschap blij met steun

6c643d3dacd7f6cfd89ceadab380a2de.jpg

Het G-team van De Graafschap is sinds de start in 2019 omarmd door de Doetinchemse voetbalcub. De spelers en staf maken zich op voor een nieuw seizoen vol hoogtepunten, waarvan de eerste de presentatie op de Open Dag was.

Tim Rondeel |
“Ik denk dat het heel belangrijk is voor hun”, aldus trainer Boudewijn Inja. “We willen ze als De Graafschap toch de mogelijkheid bieden om hun droom waar te maken. Hun droom om toch een keer in een profteam te voetballen, dat is iets wat ze nooit hebben gekund.” De leden van het G-team hebben al bijzondere jaren achter de rug, met onder meer het spelen van een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. Ze zijn dan ook blij met de waardering die ze voelen. “Het is natuurlijk fantastisch dat je zo wordt gepresenteerd, dit is echt het leven als een prof”, aldus trainer Inja.

Onder de vlag van de betaald voetbalorganisatie voelt het team zich uiterst serieus genomen. “We hebben bijna gelijke faciliteiten als de spelers van het eerste”, laat de trotse trainer weten. “We spelen op het hoofdveld, we trainen op De Bezelhorst (trainingscomplex De Graafschap, red.) en we gaan met de spelersbus naar uitwedstrijden.” Behalve het trainen op de voetbalcapaciteiten, kunnen de spelers zich volgens Inja ook ontwikkelen op andere gebieden: “Ze leren ook omgaan met pers, supporters en publiek maar het alle belangrijkst is dat ze onderling gewoon vrienden worden.”

‘Allemaal ons best doen’
Begin september begint het G-team met trainen en dat doen ze met meerdere nieuwe spelers. “We hebben een scoutingsdag gehad en ik denk dat we hele goede spelers hebben”, blikt Inja vooruit. Hoewel sportieve resultaten niet het belangrijkste zijn, hebben de spelers zelf een duidelijk doel voor komend seizoen. “Dat we allemaal ons best doen”, vertelt Eddy Scholten, de assistent-trainer, voordat hij afsluit met zijn bekende yell: “Citroen, citroen, citroen we worden kampioen!”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.