gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fotoclub Doetinchem in mineur, zes doeken uit expositie gestolen

6c2c9c8aa5d3e38e558eee43f1784986.jpg

De Doetinchemse fotoclub ‘De Oude IJssel’ deed afgelopen week een schokkende ontdekking. Al jaren organiseren ze een jaarlijkse openluchtexpositie waarin de foto’s van trotse leden hangen. Het is nu het vierde jaar dat deze expositie in de tuin van Hotel Villa Ruimzicht in Doetinchem plaatsvindt, maar het gaat nu voor het eerst ontzettend mis: Zes foto’s zijn gestolen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het is echt heel naar voor ons als club dat we dit meemaken”, zegt Paul Emmerink, één van de leden van De Oude IJssel. “De tuin van Ruimzicht is echt de perfecte locatie voor een expositie als deze. We hopen altijd op meer bekendheid voor de club door deze buitententoonstelling, hier lopen echt veel mensen langs. Het is alleen echt heel jammer dat het zo mis gaat”, zegt Emmerink. Van de 38 foto’s zijn er zes verdwenen. De zes foto’s die het verst van het hotel afstaan.

De actie maakt grote impact op de leden van de club. “Het is echt een schofterige actie, wie doet nu zoiets? Van één van onze leden zijn twee foto’s weg. Dat lid is ook echt heel verdrietig. Alle doeken hebben we zelf bekostigd”, aldus Emmerink. De doeken zijn allemaal één bij anderhalve meter, van canvas en uitgevoerd in kleur of zwart-wit. “Ik wil dan ook een oproep doen, heeft iemand iets gezien, of duiken de foto’s ergens op. Breng ze alsjeblieft terug.”

Baldadigheid?
Emmerink heeft wel een vermoeden in wat voor een omstandigheden de foto’s gestolen zijn: “Ik vermoed dat het mensen zijn geweest die eerst een aantal drankjes hebben gehad in de stad. Daarna zullen ze uit baldadigheid dit aangericht hebben. Ze hebben niet door welke impact het op ons maakt.” Het lid van de fotoclub baseert zich op het feit dat juist de foto’s die het dichtst bij de weg staan gestolen zijn.

Aangifte
De Doetinchemse fotoclub heeft aangifte gedaan bij de politie. Vooralsnog zijn de doeken nog nergens aangetroffen. Het hotel zelf is er ook mee bezig. “We hebben gezocht in en om ons park, maar helaas niets gevonden. Het is echt heel vervelend dat mensen dit doen”, zegt Ingrid Mom, manager bij Ruimzicht. “Helaas hebben we geen beelden van dat gedeelte van het park. Wij hebben wel melding gemaakt bij de politie, zij gaan hier nu extra surveilleren.”

Lees ook

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.

35a09fd2-24db-42f8-a8a3-2dbe98b3d2b2.jpg

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Omroep GLD honden.jpg

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Duitse justitie vervolgt man uit Ulft om ‘woekerhuur’ voor arbeidsmigranten

Een man uit Ulft wordt in Duitsland vervolgd voor woekerhuur aan arbeidsmigranten in de vleessector. Ook twee andere Nederlandse bestuurders van het uitzendbureau, die in Kleve wonen, moeten zich verantwoorden.

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.