gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Finaleplek voor 'toegankelijk' Oude IJsselstreek

8a078fb7ea3ca6a6611a87338230e89b

Oude IJsselstreek is een van de vijf genomineerden voor de titel 'Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland'. Donderdag werd op het DRU Industriepark in Ulft voor de gelegenheid een opblaaskunstwerk geplaatst, in aanwezigheid van de leden van de werkgroep 'Onbeperkt Meedoen'.

Charlotte van de Kant |

"Er zit heel veel energie in de werkgroep", vertelt wethouder Janine Kock, die aangeeft dat die groep een belangrijke rol speelde in de nominatie. "Ik denk dat dat wel heeft bijgedragen aan dat wij bij de laatste vijf zijn gekomen", aldus de wethouder. "De werkgroep bestaat uit ervaringsdeskundigen, mensen met een fysieke-, licht verstandelijke- en visuele beperking. Er is daarin een mooie wisselwerking tussen de gemeente en de groep, ze hebben namelijk vaak al oplossingen bedacht voor wat ze adresseren." Mede door de werkgroep is het thema toegankelijkheid belangrijker geworden in Oude IJsselstreek.

Zo is vanuit de werkgroep in 2019 de app Ongehinderd gelanceerd. Ook voerden ze actie om meer toegankelijke openbare toiletten te realiseren in de gemeente. Het aantal semi-toegankelijke toiletten is daardoor gegroeid van zeven naar honderd. "Ze hebben gewoon een ronde gemaakt naar ondernemers", legt wethouder Kock uit. "Dat is een geweldig succes natuurlijk." Volgens de werkgroep had ook burgemeester Otwin van Dijk, afwezig vanwege een operatie, daarbij een rol. "Hij heeft het VN-verdrag op de kaart en door de Tweede Kamer gekregen, zodat alle gemeenten in heel Nederland mee moeten werken aan een inclusieve samenleving", vertelt Josine Egberts van de werkgroep.

Opblaaskunst
Ter ere van de plek in de top vijf werd een kunstwerk geplaatst bij de DRU in Ulft door de organiserende Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Het toffe is dat we samenwerken met kunstenaars met een beperking, dus dit grote opblaaskunstwerk is een vergrote versie van een kunstwerk van Maurits Sterkenburg", vertelt Isabelle Rade namens de VNG. "We vonden het heel leuk om op die manier ook weer aandacht te vragen."

'Nog 35 dagen'
Op donderdag 7 oktober wordt bekend of Oude IJsselstreek daadwerkelijk de meest toegankelijke gemeente van Nederland is. Tot nu toe hebben mensen zelf een gemeente kunnen beoordelen en kunnen stemmen, nu is het aan de vakjury om te bepalen wie de winnaar wordt. Naast Oude IJsselstreek, zijn ook Hardenberg, Zwolle, Harderwijk en Stein genomineerd. Kock: “Het is nog 35 dagen tot de uitslag, dus we moeten nog even wachten. Het klinkt misschien heel cliché, maar om bij die laatste vijf gemeenten te zitten van de 350 is al een prachtige prijs."

Foto: REGIO8

Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.