gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Evi krijgt jeugdlintje wegens bierdopjesactie voor KiKa

35113a29ca589500f1b3a662d9e486a0.jpg

De Doetinchemse Evi ten Broeke (12) heeft donderdagmiddag een jeugdlintje gekregen van burgemeester Mark Boumans en jeugdburgemeester Sophie Wissing. Evi verzamelt sinds 2021 kroonkurken om zieke kinderen te helpen.

Serena Speet |
"Ik heb niet echt een doel, ik wil gewoon zo veel mogelijk geld ophalen zodat de kinderen snel beter worden", vertelde Evi eerder over haar inzamelingsactie, waarmee ze al duizenden kroonkurken heeft verzameld. De bierdopjes brengt Evi een paar keer per jaar naar recyclingbedrijven en metaalbedrijven, het geld dat ze daarvoor krijgt, doneert ze aan KiKa, Stichting Kinderen Kankervrij. Als teken van waardering reikte de gemeente Doetinchem donderdagmiddag een kinderlintje uit aan de twaalfjarige verzamelaar.

Evi maakte de ziekte van dichtbij mee en besloot zich daarom in te zetten voor KiKa: "Mijn moeder had borstkanker en daarom wil ik graag kinderen die kanker hebben steunen, en als ze ziek zijn dat ze zo snel mogelijk worden geholpen." Klaar met de actie is ze niet. Bij haar huis aan het Hoefbladveld in Doetinchem staan nog altijd twee bakken waar mensen hun dopjes langs kunnen brengen.

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.