Ulft, Netherlands

'Europapa' van Joost galmt vanuit de Catharinakerk door Doetinchem

Foto: REGIO8
De klanken van het nummer ‘Europapa’ galmden dinsdagmiddag door de binnenstad van Doetinchem. Stadsbeiaardier Roel Smit sloot aan bij een landelijke actie vanuit 3FM, nadat Joost Klein door de organisatie uit de finale van het Eurovisie Songfestival werd geschrapt.
Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | Remco Geurts | 14 mei 2024 15:36 | Aangepast op 14 mei 2024 15:36
“Fantastisch”, reageert 3FM-dj Wijnand Speelman, die in zijn ochtendprogramma de oproep deed aan beiaardiers in heel Nederland om dinsdag het nummer ‘Europapa’ te spelen. Met succes, want in tientallen kerken in heel Nederland werden de tonen van het nummer van Joost Klein gespeeld. “Van Vlissingen tot Groningen en van Meppel tot Venlo”, zegt Speelman. “Maar ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt. Mijn dank gaat uit naar alle beiaardiers in Nederland, ook die in Doetinchem. Ze hebben de moeite genomen om het nummer in te studeren én de kerk te beklimmen. Dat zag wel iets over de beiaardiers.”

Doel van de actie was om Joost Klein een steuntje in de rug te geven na het pijnlijke einde van zijn Songfestival-avontuur in Zweden. Hij plaatste zich voor de finale, maar werd na een conflict alsnog uit de line-up gehaald. Of de artiest zelf blij is dat zijn ‘Europapa’ door binnensteden in heel Nederland galmde, weet de dj (nog) niet. “Ik heb heel even contact gehad met Stuntkabouter (onderdeel Songfestival-team, red.), maar nog niet met Joost zelf”, zegt Speelman. “Joost houdt wel van creatieve, snelle ideeën. Ik hoop dat hij dit waardeert en dat hij snel bij ons komt om zijn verhaal te doen.”

Lees meer over:

Doetinchem|Muziek|

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...