Ulft, Netherlands

'Europapa' van Joost galmt vanuit de Catharinakerk door Doetinchem

Foto: REGIO8
De klanken van het nummer ‘Europapa’ galmden dinsdagmiddag door de binnenstad van Doetinchem. Stadsbeiaardier Roel Smit sloot aan bij een landelijke actie vanuit 3FM, nadat Joost Klein door de organisatie uit de finale van het Eurovisie Songfestival werd geschrapt.
Jasper Hazelaar | Nick Hermsen | Remco Geurts | 14 mei 2024 15:36 | Aangepast op 14 mei 2024 15:36
“Fantastisch”, reageert 3FM-dj Wijnand Speelman, die in zijn ochtendprogramma de oproep deed aan beiaardiers in heel Nederland om dinsdag het nummer ‘Europapa’ te spelen. Met succes, want in tientallen kerken in heel Nederland werden de tonen van het nummer van Joost Klein gespeeld. “Van Vlissingen tot Groningen en van Meppel tot Venlo”, zegt Speelman. “Maar ik ben eerlijk gezegd de tel een beetje kwijtgeraakt. Mijn dank gaat uit naar alle beiaardiers in Nederland, ook die in Doetinchem. Ze hebben de moeite genomen om het nummer in te studeren én de kerk te beklimmen. Dat zag wel iets over de beiaardiers.”

Doel van de actie was om Joost Klein een steuntje in de rug te geven na het pijnlijke einde van zijn Songfestival-avontuur in Zweden. Hij plaatste zich voor de finale, maar werd na een conflict alsnog uit de line-up gehaald. Of de artiest zelf blij is dat zijn ‘Europapa’ door binnensteden in heel Nederland galmde, weet de dj (nog) niet. “Ik heb heel even contact gehad met Stuntkabouter (onderdeel Songfestival-team, red.), maar nog niet met Joost zelf”, zegt Speelman. “Joost houdt wel van creatieve, snelle ideeën. Ik hoop dat hij dit waardeert en dat hij snel bij ons komt om zijn verhaal te doen.”

Lees meer over:

Doetinchem|Muziek|

Lees ook

Winterkou laat de omvang van dak- en thuisloosheid zien in de hele Achterhoek: een toename óók over de grens

Het is goed nieuws voor mensen zonder dak of een thuis dat in de nachtopvang in Doetinchem méér bedd...

Slingeland Ziekenhuis zet zich in voor het sneller verwijderen van huidkanker

Wie een behandeling voor huidkanker moet ondergaan in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem, kan d...

Dijkhuizen klaar voor ‘eerste keer’ Vijverberg: ‘Ik heb er nu nog meer zin in’

Zijn eerste officiële wedstrijd als trainer van De Graafschap zag Marinus Dijkhuizen vorige week doo...

Automobilist botst op lantaarnpaal in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval met een auto in de Doetinchemse wijk De Huet zijn vrijdagmiddag geen perso...

Nieuwe directeur Bogers ambitieus: 'Ik denk dat deze club in de Eredivisie thuishoort'

Waar een groot gedeelte van 2024 bij De Graafschap werd overschaduwd door bestuurlijke onrust, hoopt...

Verzwakte dijk bij Grutbroek in Doetinchem versterkt

De dijk langs de Oude IJssel bij Grutbroek in Doetinchem is versterkt. De werkzaamheden waren nodig,...