gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

EOD komt met plan voor onontplofte explosieven in Doetinchem

e4c8c2f44407a8a5fcd01e698d84d406.jpg

De bom uit de Tweede Wereldoorlog die vorige week vrijdag op het Nemaho-terrein in Doetinchem is gevonden, is een Britse bom van zestig pond. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) gaat donderdag op de locatie kijken om vervolgstappen te bepalen, ook voor het andere explosief.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Het gaat om een Britse antipantser-raketbom van zestig pond", zegt majoor Klaas Daane Bolier namens de EOD over de vondst van vrijdag. "Deze raketbom werd vanuit een vliegtuig afgevuurd." Het onontplofte explosief werd vorige week vrijdag gevonden op het terrein aan het Zaagmolenpad, tegenover de Albert Heijn-supermarkt. Een dag eerder werd er ook al een ander explosief gevonden, dat was een duizendponder. De twee bommen liggen voorlopig nog op het terrein.

Donderdag gaat de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) naar het Nemaho-terrein toe, een locatie die tijdens de Tweede Wereldoorlog flink werd gebombardeerd. Dan wordt bepaald wat er met de explosieven gebeurt. "Het terrein waar de EOD normaal bommen laat ontploffen staat onder water", aldus majoor Daane Bolier.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.