gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Elver investeert 10 miljoen in bouw nieuwe studio’s

476998901edde015a176f14c56f41326.jpg

Een grote groep bewoners van Elver krijgt een splinternieuwe woning. Elver heeft deze week de bouwovereenkomst getekend voor de bouw van 64 nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl. Deze studio’s zijn onderdeel van een nieuw woningcomplex dat acht woningen met elk acht studio’s omvat. Deze nieuwbouw gaat gepaard met een totale investering van grofweg tien miljoen euro.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het bijzondere aan deze nieuwe studio’s is dat iedere bewoner een eigen studio met éigen sanitair heeft. Veel bewoners hebben nu nog geen eigen sanitair”, zegt Irma Harmelink, bestuurder van Elver. De werkzaamheden beginnen met de ondergrondse infrastructuur aan de voorzijde van het terrein en vinden gefaseerd plaats om overlast voor de huidige bewoners, deelnemers en medewerkers te minimaliseren. Harmelink: "De nieuwe studio’s komen op de locatie waar eerder de tuinen van de dagbesteding zaten. Deze zijn inmiddels verplaatst.”

De nieuwe studio’s zijn ontworpen met het oog op de toekomst en bieden bewoners meer privacy en ruimte. Daarnaast richt Elver zich op innovatie en duurzaamheid in de nieuwbouwprojecten. “We bouwen dan ook gasloos. Daarnaast zitten de studio’s vol technische snufjes zoals afstandsbedieningen voor de lampen. Dit zorgt ervoor dat de mensen zo veel mogelijk zelfstandig kunnen doen”, zegt Harmelink. De bewoners die intrek nemen in de nieuwbouw wonen nu ook al bij Elver. Voor deze gebouwen gaat het om zorgintensieve bewoners.

Elver heeft in de afgelopen jaren diverse nieuwbouwprojecten gerealiseerd, waaronder in Arnhem en Doetinchem, en is voornemens om de vernieuwing van het zorgpark in Nieuw-Wehl in fasen voort te zetten. “De schop is al in de grond gegaan voor de voorbereidende werkzaamheden. Medio november gaan we de hoogte in”, zegt Harmelink.

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.