gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Elver investeert 10 miljoen in bouw nieuwe studio’s

476998901edde015a176f14c56f41326.jpg

Een grote groep bewoners van Elver krijgt een splinternieuwe woning. Elver heeft deze week de bouwovereenkomst getekend voor de bouw van 64 nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl. Deze studio’s zijn onderdeel van een nieuw woningcomplex dat acht woningen met elk acht studio’s omvat. Deze nieuwbouw gaat gepaard met een totale investering van grofweg tien miljoen euro.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het bijzondere aan deze nieuwe studio’s is dat iedere bewoner een eigen studio met éigen sanitair heeft. Veel bewoners hebben nu nog geen eigen sanitair”, zegt Irma Harmelink, bestuurder van Elver. De werkzaamheden beginnen met de ondergrondse infrastructuur aan de voorzijde van het terrein en vinden gefaseerd plaats om overlast voor de huidige bewoners, deelnemers en medewerkers te minimaliseren. Harmelink: "De nieuwe studio’s komen op de locatie waar eerder de tuinen van de dagbesteding zaten. Deze zijn inmiddels verplaatst.”

De nieuwe studio’s zijn ontworpen met het oog op de toekomst en bieden bewoners meer privacy en ruimte. Daarnaast richt Elver zich op innovatie en duurzaamheid in de nieuwbouwprojecten. “We bouwen dan ook gasloos. Daarnaast zitten de studio’s vol technische snufjes zoals afstandsbedieningen voor de lampen. Dit zorgt ervoor dat de mensen zo veel mogelijk zelfstandig kunnen doen”, zegt Harmelink. De bewoners die intrek nemen in de nieuwbouw wonen nu ook al bij Elver. Voor deze gebouwen gaat het om zorgintensieve bewoners.

Elver heeft in de afgelopen jaren diverse nieuwbouwprojecten gerealiseerd, waaronder in Arnhem en Doetinchem, en is voornemens om de vernieuwing van het zorgpark in Nieuw-Wehl in fasen voort te zetten. “De schop is al in de grond gegaan voor de voorbereidende werkzaamheden. Medio november gaan we de hoogte in”, zegt Harmelink.

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.