Ulft, Nederland
Terug

Einde aan stilstaan van De Engel in zicht

2e75e68419cfd918e02a0e3e96413d9e.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op een enkele plek in Nederland blijkt een bout te breken”, zo legt uitvoerder Gerben Vaags de constructiefout in de molen uit. “Dat is nog maar één bout, maar dit wil je niet.” Naar aanleiding van de klachten besloot de Rijksdienst Cultureel Erfgoed alle molens met een dergelijke boutverbinding stil te zetten. In totaal moesten 48 molens worden voorzien van een nieuwe verbinding, wat een investering van bijna 50.000 euro per foutieve constructie betekent. “Dit is leergeld”, vertelt Vaags. “Het wordt nu weer op de conventionele, oude manier gemaakt. Een doorgaande roe, zonder een verbinding.”

De molen in Varsseveld staat sinds maart 2017 stil, tot frustratie van molenaar Bennie Hemink. “Dat verbod moet je ook naleven, want de verzekeringen draaien dan niet voor eventuele schade op”, aldus de in Zelhem woonachtige vrijwilliger. Hij kan niet wachten tot de wieken weer draaien: “Daar zijn we voor”, vertelt Hemink. “We zijn allemaal vrijwilligers die hun zaterdag ervoor opofferen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.

timpke.jpg

Huidige raad mag vragen stellen, nieuwe raad beslist over zwembadenkwestie in Berkelland

Een nieuw overdekt zwembad? Renovatie van de twee bestaande overdekte zwembaden? In stand houden van de kleine baden in de kernen? De politiek in Berkelland mag er dinsdagavond vragen over stellen tijdens een zogenaamde beeldvormende vergadering, maar het eindoordeel is aan de nieuwe raad, dus ná de verkiezingen op 18 maart.

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.