gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eigenaar Bon-Bini in Wehl wil door na brand: 'Dit is mijn ding en dat wil ik houden'

d18f92118d9f26f33dd96b3d0962a07c.jpg

Bij Café Bon-Bini in Wehl sloeg dinsdagavond het noodlot toe met het uitbreken van een grote brand. Een dag later blijkt dat het vuur is ontstaan in de meterkast bij het dj-meubel. Eigenaar Sjonnie Welling is blij dat er niemand gewond is geraakt en wil zijn zaak snel weer openen.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Dat gaat sowieso wel weer gebeuren", klinkt Welling vastberaden. "Ik weet niet hoe, maar dat proberen we zo snel mogelijk in orde te krijgen, want dit is mijn ding en dat wil ik wel houden." Welling was ten tijde van de brand zelf aanwezig om een Koningsdagsfeest voor te bereiden. Ook was er een vergadering bezig van een vereniging. "Op een gegeven moment sta je nog binnen en ben je gezellig aan het kletsen en later wordt er 'brand' geroepen en ben je met een brandslag aan het blussen", schetst de eigenaar. "En toen gingen de lampen ook allemaal uit en werd het pikdonker. De rook sloeg op je longen."

Voorlopig zijn er geen feesten, vergaderingen en andere evenementen in Bon-Bini. Wanneer Welling zijn deuren weer kan openen is nog niet duidelijk, voorlopig zoekt hij naar een oplossing om zijn klanten te kunnen helpen. "Voor aankomend weekend hebben we ook een feest en misschien kunnen we die bij een collega houden", aldus Welling. "Dat gaan we vandaag of morgen horen, maar dat zou wel mooi zijn, want die mensen hebben de kaarten al verstuurd en die willen ook feest vieren."

Schadepost
Het gat in het dak van Bon-Bini verraadt dat de schadepost groot is. Hoe groot, durft Welling nog niet te zeggen: "Eén man zei gisteren: 'schrijf het maar af' en één meneer zei net: 'als je een beetje geluk hebt en je kunt het allemaal nog goed schoonmaken dan kun je bepaalde dingen misschien nog wel gebruiken'."

Steunbetuigingen
De steun vanuit de omgeving doet de ondernemer goed. Zijn telefoon stond woensdag roodgloeiend. "Dat is mooi", geeft Welling aan. "Ik probeer mij altijd in te zetten in het dorp en dat vind ik ook leuk. En dan zie je het nou wel terug dat iedereen zegt: 'als je we kunnen helpen dan doen we dat.' Dat is zeker fijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.