gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eenvoud was de grote kracht van Spo(r)tman Sjaak Reumer

Sjaak Reumer wide
Foto: Bergh in het Zadel

Het is nog koud door de nachtvorst, maar een februarizonnetje geeft het plein van Gouden Handen in ’s-Heerenberg een warme gloed. Dik ingepakte wielrenners zoeken de racefiets op en hij loopt er als een spin in het web tussen, her en der een praatje makend.

 | Aangepast op

Hij is de organisator van de Grote Prijs Wielerrevue, de opwarmer voor wielerprofs voor de eerste voorjaarsklassieker, destijds nog Omloop het Volk. Maar ik ken hem ook als wielermedewerker van de krant; eerst de Graafschapbode/Gelders Dagblad, en later De Gelderlander. Een zéér gewaardeerde medewerker, met hart voor de krant.

Wil je weten hoe hij een koers volgt? Ga maar mee! Dat is tijdens Dwars door Gendringen. Sjaak snijdt wegen af om de renners op het parcours voorbij te zien komen. Daarbij moet bedacht worden dat hij een diabetespatiënt is. Dus onderweg parkeert hij de auto even aan de kant, duwt een spuitje met insuline in de buikplooi en húp, het gas er weer op!

Zijn hart slaat niet alleen voor de krant en het wielrennen, maar voor tal van lokale zaken in Montferland. Zo is hij enorm actief voor het carnaval bij d’Olde Waskupen; als buutredner Spo(r)tman en hoofdredacteur van de carnavalskrant.

Hij doet nog véél meer, te veel om op te noemen. Zo wint hij in 2005 het Barghs Dictee. Een ander hoogtepunt is op 7 september 2014, tijdens de Henk Lubberding Classic, als hij door de toenmalige locoburgemeester Rob Visser wordt onderscheiden als lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Persoonlijk heb ik vooral warme herinneringen aan Bergh in het Zadel voor de Kankerbestrijding. We hebben veel contact tijdens en rondom vier fietstochten, maar ook tijdens benefietavonden voor de Ambassadeurs, oftewel de businessclub van Bergh in het Zadel.

Tijdens die avonden voelt hi zich, samen met Wilma, tussen smokings en galajurken niet altijd op zijn gemak. We prikken dan wel eens met zijn vieren een vorkje, onder het mom van: doe maar gewoon. Hij is liever bezig met het maken van mooie verhalen voor het magazine De Ambassadeur, dan dat ‘zien en gezien worden’.

De eenvoud was de grote kracht van Sjaak Reumer, in combinatie met dat warme, kloppende hart. Dat er in de nacht van dinsdag op woensdag mee stopte. ’s Heerenberg heeft een groot Spo(r)tman verloren.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.