gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Duitse dijk bij Hamminkeln doorbreekt niet

c23d81b99b5a343b467f086b38b2a70c
Redactie REGIO8 |
"Met de huidige prognoses verwachten we geen grote problemen", liet Waterschap Rijn en IJssel donderdagavond weten. "Door de hoge waterstanden kunnen beken niet lozen in de rivieren, daarom wordt het water door gemalen de rivieren in gepompt." Het enige probleem dat een dijkdoorbraak voor deze regio op kan leveren is dat de A3, die in Nederland overgaat in de A12, onder water loopt waardoor verkeer niet meer over de weg kan rijden.

Duizenden zandzakken werden aangevoerd om de dijk te stutten. De Duitse autoriteiten hadden verwacht dat het hoogste punt op 1,8 meter boven NAP zou komen, maar het water bleef op 1,6 meter. Dat is alsnog drie keer zo hoog als normaal.

UPDATE VRIJDAG 06.30 uur:
De dijk is afgelopen nacht niet doorgebroken. Het waterpeil zakt alweer in Duitsland. Desondanks blijven hulpdiensten alert.

Foto: Jens Eberl

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.