Ulft, Nederland
Terug

Droogte gooit roet in eten Paasvuur Velswijk: 'Wij leggen ons neer bij het besluit van de gemeente'

6a007d75be3a4f35b5942ea12b6c5747.jpg

Dit jaar wordt het paasvuur in Velswijk niet aangestoken op Eerste Paasdag. De organisatie heeft donderdag laten weten dat ze van de gemeente Bronckhorst geen toestemming hebben gekregen vanwege de droogte en de bijbehorende risico’s.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
‘Gezien de aanhoudende droogteperiode hebben wij ons neer moeten leggen bij het besluit van de Gemeente Bronckhorst om het paasvuur niet te mogen ontsteken’, laat de organisatie achter het paasvuur op sociale media weten. ‘Hoewel wij dit zeer jammer vinden, respecteren wij dit besluit. De veiligheid en het voorkomen van ongewenste situaties staat immers voorop.’ In 2019 werd het paasvuur ook al afgelast vanwege aanhoudende droogte.

Ondanks dat het vuur niet aangestoken wordt, gaat het feest om 21.00 uur wel van start. Op het festivalterrein in Velswijk worden dus gewoon twee grote feesttenten opgebouwd in de week voor Pasen. Ook wordt de lampionnenoptocht ‘gewoon’ gelopen. ‘Een geliefde traditie die wij wel met veel plezier voortzetten’, aldus de organisatie. De optocht gaat om 20.30 uur van start vanaf dorpshuis D'n Draejer in Velswijk.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Lees ook

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.