Ulft, Netherlands

Droogte gooit roet in eten Paasvuur Velswijk: 'Wij leggen ons neer bij het besluit van de gemeente'

Foto: REGIO8
Dit jaar wordt het paasvuur in Velswijk niet aangestoken op Eerste Paasdag. De organisatie heeft donderdag laten weten dat ze van de gemeente Bronckhorst geen toestemming hebben gekregen vanwege de droogte en de bijbehorende risico’s.
Viggo Zweverink | 10 april 2025 15:43 | Aangepast op 10 april 2025 15:43
‘Gezien de aanhoudende droogteperiode hebben wij ons neer moeten leggen bij het besluit van de Gemeente Bronckhorst om het paasvuur niet te mogen ontsteken’, laat de organisatie achter het paasvuur op sociale media weten. ‘Hoewel wij dit zeer jammer vinden, respecteren wij dit besluit. De veiligheid en het voorkomen van ongewenste situaties staat immers voorop.’ In 2019 werd het paasvuur ook al afgelast vanwege aanhoudende droogte.

Ondanks dat het vuur niet aangestoken wordt, gaat het feest om 21.00 uur wel van start. Op het festivalterrein in Velswijk worden dus gewoon twee grote feesttenten opgebouwd in de week voor Pasen. Ook wordt de lampionnenoptocht ‘gewoon’ gelopen. ‘Een geliefde traditie die wij wel met veel plezier voortzetten’, aldus de organisatie. De optocht gaat om 20.30 uur van start vanaf dorpshuis D'n Draejer in Velswijk.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep RTV Ideaal

Meest gelezen

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 18 nov 2025 21:19

Lees ook

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

Burgemeester Boumans na wederom een explosie: “Dit moet hard worden aangepakt”

In Doetinchem vinden de afgelopen tijd steeds vaker explosies plaats. Net als dinsdagavond bij een f...

Leerlingbouwplaats is na vijftien jaar terug van weggeweest in de Achterhoek

Voor het eerst in vijftien jaar kunnen leerlingen van het Graafschap College weer meedraaien op een ...

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Bij een flatgebouw aan de Mullerstraat in Doetinchem heeft dinsdagavond een explosie plaatsgevonden....

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...