Ulft, Nederland
Terug

Drie Achterhoekse clubs bij beste opleiders

b4064ef8fcec2870e8e88996ceefeae4.jpg

DZC'68, Longa '30 en Grol zijn opgenomen in de lijst van tweehonderd beste jeugdopleidingen van amateurvoetbalclubs. Vakblad De Voetbaltrainer publiceert jaarlijks een lijst waarin de jeugdopleidingen met elkaar worden vergeleken.

Kevin ten Dolle |
Van de Achterhoekse clubs staat DZC '68 het hoogst genoteerd in de lijst op de 88ste plek. Dat is een daling van ruim vijftig plekken ten opzichte van de vorige lijst, toen de Doetinchemse club nog genoteerd stond op plek 36. Ook Longa '30 uit Lichtenvoorde is gedaald op de lijst. Stonden zij vorig jaar nog in de top honderd met een zeventigste plek, dit jaar zijn de Lichtenvoordenaren te vinden op plek 129. Nieuw in de lijst is kersverse eersteklasser Grol. De club uit Groenlo komt binnen op plek 171.

FC Winterswijk was vorig jaar nog te vinden in de lijst, maar komt in de lijst van dit jaar niet meer voor. De Voetbaltrainer baseert de lijst op de niveaus waarop de hoogste jeugdteams en het eerste elftal van de club uitkomt. De lijst van dit jaar wordt aangevoerd door Alphense Boys uit Alphen aan de Rijn.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.