gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemse winkel houdt op met statiegeld cash uitbetalen, maar mag dat wel?

22c2bdbecba27deeecd418dea7d9ecbe.jpg

Zakken vol met plakkerige blikjes en flesjes worden dagelijks ingeleverd bij het statiegeldinleverpunt in de COOP supermarkt van André Postma in Doetinchem. De supermarkteigenaar is klaar met de overlast die het geeft en het dagelijks schoonmaken van de machine, daarom is het statiegeldbonnetje alleen nog maar te verrekenen met boodschappen en wordt het niet als contant geld uitgegeven.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Elke keer worden er veel zakken vol blikjes ingeleverd, en vrijwel altijd in een ontzettend smerige staat”, legt Postma eigenaar van de Coop supermarkt in de wijk Oosseld uit. “De ene keer is het blikje of flesje nog gevuld met plakkerig drinken, en de andere keer zit het vol met vieze tabaksresten. We moeten bijna dagelijks de automaat schoonmaken. We zijn er klaar mee.” Daarom heeft de winkeleigenaar een bordje neergezet met de tekst: ‘Vanaf heden verrekenen we het statiegeld met de boodschappen. Er kan helaas geen contant geld meer worden uitbetaald.’

Een snelle en makkelijke regel om het vieze probleem op te lossen, maar het mag eigenlijk helemaal niet. “Het is voor supermarkten te allen tijde verplicht om het statiegeld uit te betalen”, legt een woordvoerder van Statiegeld Nederland uit. “Het is begrijpelijk dat de desbetreffende winkeleigenaar er last van heeft, maar dit is niet de correcte oplossing.”

Postma kent de regels wel, maar heeft er toch voor gekozen om de maatregel in te voeren. “Aangezien we er helemaal klaar mee waren, heb ik niet naar de juridische kant gekeken of erover nagedacht. Daarom heb ik het toch ingevoerd”, legt Postma uit.

Veel boze reacties
In de Facebook-groep ‘Je bent een Doetinchemmer als...’ stromen de reacties binnen onder een foto van het bordje met de tekst. De comments staan vol met reacties als ‘Belachelijk’ en ‘Wat een onzin’. De meesten vinden het vooral geen logische regel. “Wat een vervelende ontwikkeling weer voor mensen die het minder breed hebben”, zegt iemand in de reacties.

Uitzondering voor kinderen
Postma ziet dat veel ouders het statiegeld gebruiken om hun kinderen wat zakgeld mee te kunnen geven. Daarom heeft hij een uitzondering gemaakt voor ouders die het statiegeld hiervoor gebruiken. “Ik kan heel goed begrijpen dat mensen hier het statiegeld voor gebruiken”, legt Postma uit. “Daarom houd ik speciaal voor dit soort gevallen de uitzondering om het dan contant uit te betalen.”

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.