Ulft, Netherlands

Doetinchemse moet stoppen met uitingen over satanisch-pedofiel netwerk

Foto: REGIO8
Een vrouw uit Doetinchem moet van de rechter stoppen met uitlatingen over een vermeend satanisch-pedofiel netwerk in de gemeente Bodegraven-Reeuwijk. Mocht de Doetinchemse toch doorgaan, wordt haar een dwangsom van vijfduizend euro per overtreding opgelegd.
Redactie REGIO8 | 26 augustus 2024 14:27 | Aangepast op 26 augustus 2024 14:27
De vrouw uit Doetinchem begon op 3 april 2023 met het delen van complottheorieën op social media over kindermoorden door een satanisch-pedofiel netwerk in de gemeente Bodegraven - Reeuwijk. De Zuid-Hollandse gemeente heeft de rechter gevraagd om alle uitlatingen te verbieden. "Niet alleen nieuwe, maar ook de berichten die ze eerder op onder meer social media, websites en online platforms publiceerde", aldus de rechtbank.

De Rechtbank in Zutphen is meegegaan in de eis en heeft de vrouw opgelegd om ook alles te verwijderen wat al online staat. "Als de vrouw zich niet aan deze verboden houdt, dan wordt haar een dwangsom opgelegd van 5 duizend euro per overtreding, oplopend tot in totaal 400 duizend euro", valt te lezen in de uitspraak.

'Zeer bedreigend en beschadigend'
In 2021 werd Bodegraven-Reeuwijk ook al geteisterd door personen die online complotverhalen verspreiden over het zogenaamde satanisch-pedofiel netwerk. Dit zorgde toen voor onrust op een begraafplaats in Bodegraven met onder andere grafschennis van kindergraven.

Dat de Doetinchemse vrouw deze verhalen nu weer de wereld in helpt is volgens de Rechtbank ernstig: "De inhoud van de uitlatingen van de vrouw hierover zijn zeer bedreigend en beschadigend voor inwoners en medewerkers van de gemeente en daarmee onrechtmatig."

Lees meer over:

Rechtbank|Doetinchem|complot|

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...