gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruimte voor de otter, een extra brug en afmeren bij de DRU: dit gaat er tussen Ulft en Silvolde gebeuren

29ba6419387e5922192395549595407b.jpg

Als het aan de gemeente Oude IJsselstreek ligt gaat het gebied tussen Ulft en Silvolde drastisch op de schop. Er komt onder andere meer ruimte voor de otter, een brug over de N317 en een haventje bij de DRU. Het is een eerste stap in de visie landschapspark Oude IJssel. Het duurt nog wel even voor dit allemaal gerealiseerd is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het landschapspark Oude IJssel beslaat zo ongeveer de hele loop van de Oude IJssel door de gemeente Oude IJsselstreek. Het is de bedoeling om natuur, wonen en recreatie meer te betrekken in het landschap waar de Oude IJssel doorheen stroomt. De plannen voor een specifiek stuk van deze loop zijn nu verder ontwikkeld.

“Het gebied tussen Ulft en Silvolde was het meest kansrijke gebied om snel iets te kunnen realiseren. Daarom beginnen we daarmee. Dat zegt overigens niet dat de andere gebieden niet meer aan de beurt komen”, aldus wethouder John Haverdil.

De visie voor het geselecteerde gebied tussen de twee dorpen is opgedeeld in twee fasen; de komende tien jaar en de periode van 2035 tot 2050. “Maar het kan dadelijk een stuk sneller gaan dan je denkt. Die jaartallen zijn maar een indicatie. Veel in dit plan wordt ontwikkeld door andere partijen dan de gemeente. Zij kunnen wellicht al sneller beginnen”, zegt Haverdil.

Hij verwacht dat de nieuwbouw van de Welkoop in Silvolde één van de eerste zichtbare verandering wordt. “Zij willen al jaren groeien, nu kan dat een stuk makkelijker.”

Woningbouw in de visie
Naast de nieuwbouw van de winkel, komen er aan de rand van Silvolde achter de Welkoop mogelijk huizen te staan. Er wordt ook verkend of er tussen de Lichtenberg en de rand van het dorp ook woningen kunnen komen.

Om de woningen achter de Welkoop goed bereikbaar te maken komt er een brug over de Slingerparallel. Dit alles wel met hagen en groen eromheen. De entree van Ulft blijft ook groen. Daar wordt achter de voormalig houtzagerij onderzocht of er woningen in een boerenerfachtige setting kunnen komen.

Eerste fase
In de eerste fase van het plan komen er naast verkenning van woningbouw ook al veranderingen in het landschap waar de DRU de centrale blikvanger blijft. Er komen onder andere meerdere wandelpaden met bomen in het gebied. Het Huntenpop-terrein wordt een vast evenemententerrein.

Bij de DRU komt een afmeermogelijkheid voor de pleziervaart en meer plek om te vissen. Het pad langs de Oude IJssel en de parkeerplaats van de DRU aan de andere kant van het water blijven in deze fase behouden.
dda0ed6b4787f7efabefe3f24ebd67ca.jpg
Ruimte voor de natuur
Wie kijkt naar de schets van wat er in de tweede fase te gebeuren staat moet even twee keer knipperen. Het lijkt een utopisch beeld van het gebied. Rond de Oude IJssel komt volgens de schets meer ruimte voor de rivier, inclusief een eiland met ecologische zone waar de otter kan floreren.

Wat nu nog lege graslanden zijn, moet grotendeels een groene bosachtige omgeving worden. Achter de Stockhorsterweg komen meerdere hoogteverschillen en een kreek.

Recreatie
Naast de natuur die aangelegd wordt, is er ook veel oog voor recreatie. Zo staat er een uitkijktoren in de schets, wandelpaden en vlonders. Ook in dit plan is er nog dezelfde ruimte voor Huntenpop of andere festivals. Om al deze toeristen en festivalbezoekers naar Ulft te krijgen komt er mogelijk een hub voor openbaar vervoer aan de Ulftseweg.

De boerderij die nu in het gebied staat, staat ingetekend als een TOP-locatie met natuurspeeltuin en stadsboerderij. De parkeerplaatsen voor de DRU verplaatsen naar de rand van het park aan de provinciale weg.
Komende zomer gaat de gemeente in gesprek met grondeigenaren over de mogelijkheden. Eind 2025 wordt de visie naar verwachting vastgesteld. Dan beginnen ook de eerste werkzaamheden.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-10 at 20.02.19.jpeg

Oppermachtig Orion Stars grijpt derde landstitel op rij in Doetinchem

Orion Stars heeft zondagmiddag in een uitverkochte Saza Topsporthal de vijfde landstitel uit de clubgeschiedenis veroverd. Tegen het Groningse Lycurgus waren de Doetinchemmers oppermachtig: met een overtuigende 3-0 zege stelde Orion bovendien de derde landstitel op rij veilig.

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.