Ulft, Netherlands

Doetinchem ziet ruimte voor horeca in molen bij Oude IJssel

Foto: REGIO8
Doetinchem maakt het mogelijk om een horecazaak te beginnen op de begane grond van de Walmolen, nabij het stadscentrum. De initiatiefnemer moet wel rekening houden met de status als rijksmonument die de negentiende-eeuwse molen heeft.
Jasper Hazelaar | 2 juni 2024 10:31 | Aangepast op 2 juni 2024 10:31
De Walmolen, een korenmolen uit 1851, is volgens de gemeente een belangrijk deel van de binnenstad. Zeker als Oude IJssel meer betrokken wordt bij het centrum, kan de molen een blikvanger zijn. Tot 2005 zat er een VVV op de begane grond. Daarna hebben verschillende partijen een tijdelijk onderkomen gehad in de ruimte. Vanaf begin dit jaar staat de begane grond leeg, wat reden is voor de gemeente om te zoeken naar invulling. Belangrijk is daarbij dat de Walmolen openblijft voor het publiek.

Welke zaak er in de Walmolen komt, is nog niet duidelijk. De gemeente moet een openbare aanbesteding uitschrijven waarbij kandidaten zich kunnen aanmelden. Een eventuele uitbater krijgt ook ruimte om in de zomermaanden een terras te plaatsen bij de molen. Ook is er beperkte ruimte om het interieur op de begane grond aan te passen.

Lees meer over:

Doetinchem|Horeca|Binnenstad|

Lees ook

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot g...

Zara Temmink uit Doetinchem pakt goud op WK para-atletiek

De Doetinchemse Zara Temmink heeft afgelopen weekend goud gepakt op het WK para-atletiek in New Dehl...

20-jarige Doetinchemmer start petitie om azc Doetinchem tegen te houden

Al enkele dagen circuleert op sociale media een petitie tegen de komst van een asielopvang aan de Te...

Politie zoekt getuigen voor groot conflict bij station Doetinchem

De politie zoekt getuigen van een massaal conflict bij station Doetinchem, tussen een groep van onge...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...