gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem zet koers door met vers bloed

b6008b30c405f23f8a96a3fb0cf69682.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is ontzettend prettig om te merken dat er vijf partijen die nu de coalitie gaan vormen, CDA, VVD, ChristenUnie-SGP, D66 en GroenLinks, elkaar op de inhoud heel soepel vonden”, vertelt Ingrid Lambregts van het CDA. “Dat komt mede, omdat we er wederom voor gekozen hebben om niet te werken aan een dichtgetimmerd akkoord waar alle details in vastgelegd zijn, maar aan een coalitieagenda op hoofdlijnen.” De drie thema’s die centraal staan in het coalitieakkoord zijn Doetinchem centrumstad, sterke samenleving en een veranderende leefomgeving. Volgens Lambregts liggen er concrete ideeën op tafel. Zo is er vanuit het Rijk de kans om een pilot over aardgasloze wijken op te gaan pakken. “Steeds vaker zul je zien dat wij niet als gemeente alleen, maar in samenspraak met provincie, Rijk en nadrukkelijk ook Duitsland en andere regio’s, onderwerpen gaan oppakken”, laat Lambregts weten. “En die ruimte biedt deze agenda.”
Beoogd wethouder Jorik Huizinga van D66 heeft zin om aan de slag te gaan met zijn nieuwe functie. “Ik zie er naar uit om het goede te gaan doen voor de inwoners van Doetinchem”, zegt Huizinga. Even zag het er naar uit dat oud-wethouder Kees Telder in het college terug zou keren, maar Telder besloot na gesprekken over de portefeuilles toch niet aan de slag te gaan voor Doetinchem. Huizinga zal zich vooral op een hoofdthema gaan richten. “De meeste onderdelen van mijn portefeuille zitten in het thema sterke samenleving”, aldus de politicus. “Ik zei het net al, ik wil het goede doen voor de inwoners van Doetinchem. En vooral willen we aan de voorkant preventief ervoor zorgen dat mensen in hun kracht staan en het goede zelf kunnen beslissen en doen.”

Het nieuwe college wordt donderdag geïnstalleerd. Naast Lambregts en Huizinga zullen ook Rens Steintjes, Maureen Sluiter, Frans Langeveld en Henk Bulten zitting nemen.

Bekijk hier een special over de verkiezingsuitslag in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.