gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil overlast The Passion beperken

c16678a980981e3e3dff79d93eb03925.jpg

De gemeente Doetinchem wil samen met ondernemers kijken hoe de overlast in de binnenstad beperkt kan worden tijdens de opbouw van het podium voor The Passion. Dat is de uitkomst na een overleg tussen de gemeente, ondernemers, KRO-NCRV en producent Mediawater.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
"We staan in goed persoonlijk contact met de ondernemers die het betreft", zegt een woordvoerder van de gemeente Doetinchem. Vorige week stuurden een veertigtal ondernemers een brief naar de gemeente, waarin de onvrede over de plannen en de locatiekeuze voor het podium van The Passion kenbaar werden gemaakt. Daarin dreigden de ondernemers ook met juridische stappen richting de gemeente. "Er kwamen tijdens de bijeenkomst veel vragen van ondernemers en die hebben we beantwoord", zegt een woordvoerder van de gemeente. "Er zijn nog dingen die de komende tijd verder uitgewerkt gaan worden." Het podium en decor van The Passion worden opgebouwd op het Simonsplein in het centrum rond de Catharinakerk. Het podium heeft aftakkingen richting de Catharinastraat, Hamburgerstraat en Heezenstraat.

Volgens Gabi Hunter, voorzitter van de ondernemersvereniging in Doetinchem, proberen de ondernemers er het beste van te maken. Ook nadat afgelopen week bekend werd dat, ondanks de versoepelingen, The Passion zonder publiek blijft. Tijdens eerdere edities van The Passion trok het evenement duizenden bezoekers. "Het is duidelijk dat ondernemers niet om een evenement zonder publiek staan te springen, maar we gaan er samen met de producent uitkomen", zegt Hunter. Zo wordt er nog overlegd over de opbouw en afbouwtijd voor het evenement, hekken die geplaatst gaan worden en routes die toegankelijk blijven voor winkelend publiek. "Ook kijken we nog naar gastheren of gastvrouwen die publiek tijdens de op- en afbouwdagen de weg kunnen wijzen." Wel is duidelijk dat de winkels tijdens het evenement open kunnen blijven tot zes uur", zegt Hunter.

Side events

De gemeente Doetinchem wil rond The Passion op donderdag 14 april een aantal ‘side events’ gaan organiseren. Hoe deze eruit gaan zien wordt op een later moment bekend gemaakt. "We gaan deze ‘side events’ samen met de ondernemers uit de binnenstad oppakken", zegt een woordvoerder van de gemeente. Volgens Hunter is daar nog niet over gesproken met de gemeente. "Dat moet de komende periode nog gebeuren."

Foto: KRO-NCRV

Lees meer over:

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.