gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem wil grote stap zetten met ‘Noaberhoek’ en tijdelijke asielopvang

42a5223de20fd4710523d8de1efb5d67.jpg

Doetinchem wil een grote bijdrage leveren aan het tekort aan huisvesting voor asielzoekers en daarmee aan de vraag voldoen. De gemeente heeft dinsdag twee plannen gepresenteerd: één structurele oplossing in de vorm van een gecombineerde woonlocatie in de nieuwe Spoorzone en één oplossing voor de korte termijn met een tijdelijke locatie aan de Terborgseweg.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Met de structurele oplossing zijn we een jaar geleden begonnen; dat is het plan voor een gecombineerde woongemeenschap voor 150 asielzoekers en 150 Doetinchemmers,” aldus wethouder Ingrid Lambregts. “Het heeft ook een naam, we noemen het ‘Noaberhoek’.” De naam is gekozen omdat de drie partijen die het project dragen, de gemeente, het COA en Sité Woondiensten, inspelen op het ‘noaberschap’ dat van oudsher sterk aanwezig is in de Achterhoek. Verschillende groepen en culturen moeten door elkaar heen gaan leven en zorgen voor een ‘gemêleerde gemeenschap’.

Zo moeten de Doetinchemmers die intrek nemen in de woongemeenschap ook bijdragen aan de integratie van hun nieuwe buren. Sité Woondiensten wil de nieuwe bewoners van de woningen ook bewust kiezen. “Met dit project dragen we bij aan de maatschappij,” aldus Saar Veneman, de directeur-bestuurder van Sité Woondiensten. “Dit zorgt voor veel kansen in de Achterhoek en veel ondernemers zijn ook positief over het plan.”

Ook bij de nieuwe woonlocatie, Noaberhoek, verwacht de gemeente de nodige uitdagingen. Aan het project werken ze samen met het COA en Sité Woondiensten. “Meerdere partijen moeten samen iets creëren dat ze alleen niet kunnen; dat maakt dit project ook spannend", is de wethouder van mening. “Het is niet altijd makkelijk als je iets nieuws gaat bedenken en iets met elkaar gaat proberen", schetst Joeri Kapteijns, bestuurslid van het COA. “Als je altijd doet wat je deed, krijg je wat je kreeg. Dus het is heel goed om iets anders te doen. Ik denk dat het een hele mooie ontwikkeling is.”

Woningen voor Doetinchemmers?
In de Achterhoek heerst, net als in heel Nederland, een woningtekort. Worden de woningzoekenden in de regio niet overgeslagen door de gemeente? “We creëren ook woningen voor 150 Doetinchemmers. Daarnaast gaan we ook heel veel woningen realiseren, onder andere in de Spoorzone, maar ook op heel veel andere plekken in Doetinchem,” geeft wethouder Lambregts aan. “Doetinchem groeit en we bouwen zo hard mogelijk door als we kunnen.”

Locatie Terborgseweg
Doetinchem kiest op korte termijn voor een tijdelijke locatie. Het COA kwam met de pandeigenaar van de Terborgseweg tot een overeenstemming voor de huur van drie jaar. De gemeente kreeg de vraag of ze daar voor die periode honderd asielzoekers willen opvangen. Een besluit dat bij omwonenden wellicht rauw op hun dak valt. “We realiseren ons dat als het in jouw nabijheid komt, je je overvallen voelt,” laat Lambregts weten. “Je hebt altijd het idee: had ik het niet kunnen weten?” De gemeente organiseert maandag meerdere bijeenkomsten voor omwonenden op De Vijverberg. “We willen daarna ook constant in gesprek blijven met de buurt.”

Doetinchem moet structureel voor 307 asielzoekers opvang regelen. Met de plannen wordt ongeveer de helft ingevuld. De resterende vraag hoopt Lambregts onder te brengen in Oude IJsselstreek, waar een grootschalig AZC moet komen. Hoewel het COA graag had gezien dat Doetinchem meer zou kunnen doen, zijn ze blij met de stap die de gemeente zet.

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.