gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem verlaagt subsidie onterecht

d9f9e5d34964d8114e658baf818fecad.jpg

Doetinchem heeft de subsidie voor zorgverlener Iriszorg voor beschermd wonen in 2017 onterecht verlaagd. Dat bepaalde de Rechtbank Gelderland in Arnhem vrijdagochtend.

Redactie REGIO8 |
"Iriszorg kreeg in 2015 een kleine twee miljoen aan subsidie van de gemeente", laat de rechtbank weten. "Deze subsidie was bedoeld voor het financieren van 33 plaatsen voor beschermd wonen in 2016. De gemeente stelde de subsidie in 2017 lager vast en eiste het verschil van een half miljoen euro terug van Iriszorg." De zorgverlener was het hier niet mee eens en tekende daarom bezwaar aan bij de gemeente. De gemeente wees dat bezwaar van de hand, waarop Iriszorg in beroep ging tegen het besluit.

Iriszorg kreeg in 2015 de subsidie van de gemeente, die de zorgverlener destijds wees op de inhoud van de aanvraag. Vervolgens werd er volgens Doetinchem aan de opgestelde activiteiten in die aanvraag niet voldaan. De rechtbank is het op dat punt niet met de gemeente eens. "In die aanvraag stond vermeld dat Iriszorg in 2016 voor 33 plaatsen beschermd wonen beschikbaar had in Doetinchem", aldus de rechtbank. "Nergens stond dat Iriszorg in 2016 feitelijk 33 plaatsen moet hebben ingevuld. Omdat vaststaat dat Iriszorg 33 plaatsen beschikbaar had, mocht het college de subsidie niet lager vaststellen. Daarom vernietigt de rechtbank het besluit op bezwaar."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.