gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem herdenkt eerste bombardement

d48e345dc5fe7f6ed4d65febbd4f5213.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat heel belangrijk is, is dat de bombardementen in Doetinchem in maart 1945 gruwelijk zijn geweest”, aldus burgemeester Mark Boumans. “Die hebben vreselijk veel slachtoffers opgeleverd. Sinds een paar jaar wordt dat nu herdacht.” De burgemeester opende maandagmorgen symbolisch de herdenking van de gebeurtenissen rond de Tweede Wereldoorlog. Dit gebeurde in de Waterstraat bij twee panden die daar 73 jaar geleden neer werden gehaald door een Brits luchtbombardement. Doetinchem zal tot en met 2 april deze gebeurtenissen herdenken middels diverse activiteiten. “De eerste week staat in het teken van de slachtoffers herdenken", aldus Karel Berkhuysen van Stichting Doetinchem Herdenkt. "En de tweede week staat meer in het teken van de bevrijding."

Toos Grol-Overling overleefde de bombardementen maar verloor wel haar jongere broer. Ze vindt het erg belangrijk dat jongere generaties weten wat voor verschrikkingen er zich allemaal hebben afgespeeld in die tijd. “Ik vind het vooral belangrijk voor jongere mensen omdat die er niet bij geweest zijn”, aldus Grol-Overling. “Ik heb het aan mijn kleinkinderen verteld en die hebben het aangehoord met tranen in hun ogen. Toen dacht ik: dat is goed, dat moeten ze weten. Dat hun oma zoiets heeft meegemaakt.” Ook de burgemeester beaamt het belang van herdenken. “Het is gewoon goed om er stil bij te staan dat zoiets ook hier en nu kan gebeuren. Er zijn heel veel slachtoffers bij gevallen en dan is het goed om daar toch even een minuut bij stil te staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.