gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem geeft boerenprotest de ruimte

c0b31c4deaa619ea47569abf0e1c1e6a.jpg

Boeren krijgen van de gemeente en de politie de ruimte om woensdag actie te voeren op verschillende locaties in Doetinchem. Hoewel het protest niet op de juiste manier formeel is aangemeld, is besloten om de actievoerders niet tegen te houden.

Redactie REGIO8 |
De gemeente geeft aan dat dinsdagmiddag de aanvraag binnenkwam, wat formeel niet op tijd is. “Maar daar gaan we niet al te moeilijk over doen”, laat een woordvoerder van Doetinchem weten. “Ze komen, en we willen ze uiteraard ontvangen. In afstemming met de politie kijken we hoe we het veilig kunnen laten verlopen.” De ongeveer vijftig boeren verzamelden zich rond 11.00 uur bij de TimpDrive in het buitengebied van Etten. Vervolgens gaan ze volgens planning rond 13.00 uur aangifte doen tegen minister Schouten op het politiebureau in Doetinchem. Hoewel de boeren van plan waren naar het gemeentehuis te gaan, zet de gemeente in op een ontmoeting met een bestuurder bij het kantoor van het Waterschap Rijn en IJssel, ook om drukte in de binnenstad te vermijden.

Agenten zullen het protest niet begeleiden, maar bewaken wel de openbare orde. “We hebben goed contact met de organisatie en ze zijn van harte welkom hier in Doetinchem”, zegt teamchef Patrick de Koeijer van de politie Achterhoek West, die aangeeft dat er in Gelderland geen sprake is van een demonstratieverbod. “We hebben niet het idee dat het tot rare dingen gaat leiden. Ze willen een punt maken, en dat mag ook.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.

260114--Visualisatie H2 Achterhoek plant.png

Lokale waterstof mogelijk duurzaam alternatief voor Achterhoekse industrie

Er is een volgende stap gezet naar de waterstoffabriek in Netterden, die er naar verwachting in 2027 staat. De gemeente Oude IJsselstreek slaat de handen ineen met de industrie om het gebruik van lokaal geproduceerde waterstof te verkennen.

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.