gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchem gaat voor vier dagen plezier op natuurijs

a9edce6a789138001cd4f0b81ce3f3ad

Met de lage temperatuur wordt op natuurijsbanen in de Achterhoek hard gewerkt om de komende dagen te kunnen schaatsen. Bij Sportpark Zuid in Doetinchem groeit de ijslaag centimeter voor centimeter aan en hopen ze donderdag de poorten te kunnen openen.

Nick Hermsen |
“-7 graden is wel een mooie temperatuur, maar het ijs is nu nog niet dik genoeg, vandaar dat we nog even moeten wachten”, vertelt bestuurslid en ijsmeester Gerard Bovenmars van vereniging IJD'69, verantwoordelijk voor de ijsbaan op Sportpark Zuid. Hoewel de temperatuur de afgelopen dagen al ver onder het vriespunt kwam, is de baan nog niet gebruiksklaar. Er ligt nu een laag van ongeveer vier centimeter ijs, niet voldoende om veel mensen te laten schaatsen. “Andere jaren gingen we de binnenkant doorzagen en lieten we het water onder het ijs vandaan lopen, maar dan krijg je ook geen aangroei meer van het ijs", legt Bovenmars uit. "Dus daarmee wachten we nog een dag.”

Ook in onder meer Gendringen en Laag-Keppel staan banen onder water. De eerste schaatsbaan van de Achterhoek die opengaat wordt de Doetinchemse niet, nu de wonderbaan in Winterswijk dinsdag als eerste open ging in deze vorstperiode. “De meeste banen, behalve Winterswijk, hebben toch nog een laagje water op het ijs of asfalt liggen", verklaart de Doetinchemse ijsmeester, die het niet als een wedstrijd ziet. “Nee dat ligt bij ons niet zo, we willen liever goed ijs hebben.”

Blijdschap
Doetinchemse schaatsliefhebbers moeten volgens Bovenmars tot donderdag geduld hebben. Tot zijn blijdschap ziet hij dat de mensen weer enthousiast zijn en graag het ijs op willen. “Er zijn altijd oudere leden die graag rondjes willen rijden", vertelt de voorzitter van IJD'69. "Maar ook de jeugd vindt het hartstikke fijn, dat merk je wel.” De IJsmeester hoopt de baan na donderdag in ieder geval tot zondag open te kunnen houden: “Voor ons kan het nu beginnen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Station Emmerich

Achterhoek krijgt mogelijk snelle opstap in Emmerich naar Amsterdam en Ruhrgebied

Emmerich wil dat de nieuwe snelle treinverbinding tussen Amsterdam en het Ruhrgebied, die in 2028 moet gaan rijden, ook op het station van de stad stopt. De SPD-fractie in de Kreistag van Kreis Kleve pleit voor officiële haltes in Emmerich. Ze zijn van mening dat het een goede ontwikkeling is voor de hele regio Niederrhein.

Dieperink10

Borculo neemt afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink (38)

Borculo rouwt. Op veel plekken in het centrum hangen vlaggen halfstok, winkeliers hebben een poster opgehangen en uit de Joriskerk hangt de Sinterklaasvlag. Het Achterhoekse stadje neemt dinsdag afscheid van scheidsrechter Rob Dieperink.

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.