gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

DinXperience verbindt landen met 25 podia

4694df2d15e46696bb4739d3e19d74b3.jpg

Het evenement DinXperience ter ere van 75 jaar vrijheid, dat gepland stond voor 2020, gaat dit jaar op zondag 18 juli wel door. Op meer dan 25 podia verspreid over Dinxperlo en Suderwick wordt met 150 verschillende voorstellingen de vrijheid gevierd door Duitsers en Nederlanders.

Redactie REGIO8 |

"Wij hebben ervoor gekozen om de opzet zo te veranderen, dat we, zodra het kon en mocht, toch een vanwege corona aangepaste DinXperience konden organiseren", aldus Lex Schellevis, medeorganisator van DinXperience. Oorspronkelijk was het evenement gepland rond de Europadag in mei vorig jaar, maar dit kon door de coronacrisis geen doorgang vinden. Het evenement werd daarna nog tweemaal verplaatst, waarna een vervangende lichtshow werd georganiseerd. Nu gaat DinXperience door op 18 juli, waar bezoekers volgens de organisatie het samenleven langs de grens kunnen ervaren.

Tijdens het evenement vinden er optredens plaats die het verhaal vertellen over het leven aan beide zijden van de grens. Hier komen thema's aan bod als smokkelen, de oorlog en de grensoverschrijdende samenwerking van de brandweer. Dit wordt onder andere uitgebeeld in theater, muziek en dans.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: DinXperience

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht. Afhankelijk van het herstel is de speler bij de play-offs mogelijk weer beschikbaar.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.