gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dierencentrum opent deuren voor Dierendag

50b9a10e80bbbf19ff79e1c1c7e22daf

Dierencentrum Achterhoek in Doetinchem opende zondag in het kader van Werelddierendag haar deuren voor het publiek. Hoewel de publieke belangstelling tegenviel, heeft de organisatie wel aandacht kunnen vragen voor de huisvesting van de dieren.

Charlotte van de Kant |

“We hadden graag zonneschijn gehad vandaag, zodat mensen buiten over het terrein kunnen lopen”, vertelt Ina Sämmang, manager bij Dierencentrum Achterhoek. "Dat valt een beetje tegen, maar we zijn blij dat mensen toch zijn gekomen om onze 'inwoners' te bewonderen. We laten de moed niet zinken." Tijdens de open dag was het voor het dierencentrum ook belangrijk om het huidige gebouw onder de aandacht te brengen. “Wij zijn echt toe aan een nieuw gebouw”, laat Sämmang weten. “We willen zo spoedig mogelijk beginnen met het vernieuwen van de kattenquarantaine en de ziekenboeg. Hoe meer we dat onder de aandacht brengen, hoe beter. De regen komt naar binnen en de grond verzakt, ik durf bijna niet te zeggen wat er allemaal niet goed is aan het gebouw."

Tijdens de open dag werd onder meer aandacht besteed aan het doen van hersenwerk met- en voor honden. Vrijwilligster Carmen Mecking gaf een demonstratie. Het hersenwerk zorgt ervoor dat de hond ontspanning en rust, maar ook samenwerking en verbinding meekrijgt. “Een hond gaat bijvoorbeeld zelf met zijn neus zoeken naar stukjes voer. Het is weer eens een andere bezigheid dan wandelen, spelen of knuffelen.”

Donaties
Door een gebrek aan financiële middelen duurt het langer voordat de plannen voor het nieuwe gebouw werkelijkheid worden. “Het allergrootste probleem is dat wij nooit geld hebben", vertelt Sämmang. "En om de verbouwing te kunnen doen hebben we geld nodig. We zijn daarom erg blij als we daarin worden ondersteund door particulieren, bedrijven en fondsen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.