gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dertig vluchtelingen in Geesterense kerk

f5be7dba99814c17876e91f8de19355f

Een dertigtal vluchtelingen uit Oekraïne is dinsdagavond aangekomen bij de opvanglocatie in de voormalige gereformeerde kerk in Geesteren. In totaal is er nu plek voor vijftig oorlogsvluchtelingen in de gemeentelijke locaties in Berkelland.

“Ze zijn warm ontvangen en ik hoop dat ze na een lange reis eerst tot rust kunnen komen”, aldus burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland. Naast de gereformeerde kerk in Geesteren, zijn er momenteel twee andere gemeentelijke opvanglocaties. Dit zijn het Hampshire hotel Avenarius in Ruurlo en het vakantiepark Capfun Het Eibernest in Eibergen. Op allebei deze plekken is plaats voor tien vluchtelingen.

Naast de gemeentelijke opvanglocaties zijn er ook tien gezinnen in de gemeente die gevluchte Oekraïners in huis hebben genomen. In totaal verblijven daar nu 22 vluchtelingen. Burgemeester van Oostrum: “Het is hartverwarmend om te zien dat ook inwoners uit onze gemeente hun huis hebben opengesteld om familie, vrienden, kennissen of onbekende mensen uit Oekraïne op te vangen. Ik bedank hen daar hartelijk voor!”

Foto: REGIO8

Lees ook

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.