gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Verlosser van De Vijverberg! Nou ja zeg… Hoewel. Klinkt niet gek.

753d083b426239283146b31f5b1e516d.jpg

COLUMN /Er gaat bijna geen avond voorbij of hij schuift aan bij een talkshow op televisie. Als dé duider van het vaderland voor oorlogsgeweld in de wereld. Of het nu in Gaza is of in Soedan, er wordt een beroep gedaan op zijn expertise. Die glansrollen dreigen echter met Mart de Kruif aan de haal te gaan.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Een gezond oorlogsverstand. Welbespraakt. Sympathieke uitstraling. Sinds de invasie van Rusland in de Oekraïne praat Mart de Kruif, voormalig commandant van de landstrijdkrachten, Nederland zowat élke dag bij met zijn kennis over oorlogsgeweld in de wereld. Natuurlijk ook in de Oekraïne, waarmee het allemaal begon voor hem als tv-persoonlijkheid.

Het is niet zo gek dat de inwoner van Laag-Keppel zo vaak wordt gevraagd, want behalve zijn expertise heeft hij ook iets vertrouwenwekkends over zich. Als de vaderfiguur die Nederland gerust weet te stellen en de ongerustheid over de dreiging van Rusland kan weghalen. Zodat Nederland rustig kan gaan slapen.

De roem van de Achterhoekse oud-commandant houdt niet op bij de tv-optredens. Zijn naam valt nu ook als nieuwe voorzitter van De Graafschap. Een andere tv-personality, Johan Derksen, vindt die eventuele keuze voor De Kruijf ‘een uitstekende keuze’. Bovendien is het niet zo vreemd, weet ook Derksen, want: “Hij is nu al voorzitter van een amateurclub, dus dat zou een mooie promotie zijn.”

Inderdaad, De Kruif is voorzitter van fusieclub HC’03 in Drempt, maar dat bezorgt hem geen landelijke bekendheid. Wel de optredens op tv én ook bij het radioprogramma Spraakmakers op NPO Radio 1, waar hem bij het onderdeel Stand.nl telefonisch om een reactie wordt opgevraagd op de stelling: 'De eerste honderd dagen van Trump beloven weinig goeds.'

De Kruif wijst in zijn reactie op ‘mijn naamgenoot’ en zegt dat ‘elk nadeel zijn voordeel heeft’, want ‘Trump heeft Europa wél wakker gekust.’ Huh? Naamgenoot? Ja, het klinkt als, maar De Kruif is géén Cruijff. Gaat hij zichzelf vergelijken met de almachtige Johan Cruijff? De beste voetballer ooit van Nederland en misschien wel de hele wereld?

Cruijff werd nota bene De Verlosser genoemd! De Verlosser! Gaat die eretitel ook op voor De Kruif? Ziet hij zichzelf ook als De Verlosser? Zo ja, dan stijgen de tv-optredens hem écht naar het hoofd!

Misschien voelt hij zich gesterkt door de complimenten van Derksen en ziet hij zichzelf, na alle interne strubbelingen bij De Graafschap, als De Verlosser van De Vijverberg!

Nou ja zeg… Hoewel. Klinkt niet gek. De Verlosser van De Vijverberg.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.