gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong wordt derde Achterhoeker op een WK Voetbal

79a6ef30ddf6b34fec8fe328556436de.jpg

PSV-aanvaller Luuk de Jong gaat als enige Achterhoeker met het Nederlands voetbalteam naar het WK in Qatar. De in Doetinchem opgegroeide spits maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Louis van Gaal.

Redactie REGIO8 |
“Met deze selectie kunnen we misschien wereldkampioen worden”, was de boodschap van Van Gaal in de presentatievideo van de KNVB. “Maar dan hebben wij wel jullie steun nodig, waar ook in de wereld.” Voor de 32-jarige De Jong is het de eerste keer dat hij is opgeroepen voor een WK. Wel ging hij twee keer mee naar een EK-eindronde. In 2014 nam Van Gaal, die toen ook bondscoach was, de Doetinchemmer niet mee naar het WK in Brazilië. De Jong speelde tot nu 38 interlands voor Nederland, waarin hij acht keer scoorde.

De Jong is de derde voetballer uit de regio die meedoet aan een WK Voetbal. De in Nieuw-Dijk geboren Ernie Brandts zat in 1978 bij de selectie toen Nederland de finale haalde. Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo was de laatste voetballer uit de regio die aan een mondiaal eindtoernooi meedeed. De aanvaller behoorde in 2010 (Zuid-Afrika) en 2014 (Brazilië) tot de selectie.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.