gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wint op bezoek bij VVV-Venlo

87f62e1de36193ef064b090080fe0e5f.jpg

De Graafschap heeft vrijdagavond een knappe 1-2 uitoverwinning geboekt bij VVV-Venlo. Verdediger Jasper van Heertum werd na rust de matchwinner met een spitsengoal van dichtbij.

Jasper Hazelaar |

Op aangeven van Devin Haen had vleugelaanvaller Hicham Acheffay de bezoekers na tien minuten spelen al op voorsprong moeten schieten. Hij stuitte van dichtbij echter op doelman Lukas Zima. Grote kansen waren in de eerste helft schaars. Giovanni Korte kwam uit een corner dichtbij de openingstreffer, maar zijn poging werd weggebokst door de Tsjech Zima. In de 32e minuut was er door de supporters van beide clubs een fraai eerbetoon voor de overleden Didammer Nick. Het beste moment van VVV was vlak voor rust voor middenvelder Kees de Boer. Zijn schot werd vakkundig uit de hoek getikt door keeper Hidde Jurjus.

Na zeven minuten spelen in de tweede helft greep De Graafschap de leiding. Giovanni Korte kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied voor zijn voeten. Hij twijfelde niet en schoot snoeihard raak: 0-1. Na dom balverlies van Elmo Lieftink kwam VVV vijf minuten later door Sven Braken alweer op gelijke hoogte. Na ruim een uur spelen zorgde verdediger Van Heertum voor de 1-2 voorsprong. Hij stond met zijn rug naar de goal, maar wist als een echte spits raak te prikken. In de absolute slotfase bracht Jurjus nog redding op een poging van invaller Joeri Schroijen, terwijl Joey Konings oog in oog met Zima faalde de 1-3 te maken.

De Doetinchemmers blijven ondanks de overwinning de nummer drie van de Keuken Kampioen Divisie, achter Excelsior en FC Volendam. De Graafschap komt dinsdagavond alweer in actie. Dan speelt de ploeg van trainer Reinier Robbemond een bekerwedstrijd tegen eredivisionist PEC Zwolle.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden