gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap verliest cruciaal duel van SC Cambuur

6cb92994034c8b6421c1a82799423640.jpg

In de strijd om de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie lijkt De Graafschap gestrand te zijn in Leeuwarden. In het Kooy Stadion werd het 3-2 voor de Friezen, die daardoor klimmen naar plek 4. De Graafschap blijft staan op de 6e plaats, maar voelt de hete adem van FC Emmen in de nek.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Marinus Dijkhuizen begon met een enigszins gewijzigd elftal in vergelijking met de wedstrijd tegen MVV. Hij kon niet beschikken over de geblesseerde Tristan van Gilst en Maas Willemsen. In Leeuwarden waren er basisplaatsen voor Wanya Marchal, Jack Cooper-Love en Rowan Besselink.

In eerste instantie leek SC Cambuur flink aan te dringen. In de eerste minuten kreeg Sturla Ottesen al de mogelijkheid om op te stomen, maar hij prikte de bal naast het doel van Ties Wieggers. Na 10 minuten maakte Arjen van der Heide wel dankbaar gebruik van de ruimte die hem op de middenas geboden werd. Hij kon uiteindelijk vanaf de rand van het strafschopgebied afdrukken en Thijs Jansen verschalken: 0-1

Lang konden de Superboeren echter niet genieten van de voorsprong: Zo’n 10 minuten later kon Jeredy Hilterman na een steekpass van Benjamin Pauwels het strafschopgebied van De Graafschap in en de bal achter Ties Wieggers schieten: 1-1

Zeven minuten na rust kwamen de Friezen voor het eerst op voorsprong: Topscorer Remco Balk kon een voorzet van Benjamin Pauwels binnenglijden en daarmee de 2-1 op het bord zetten. De harde kern van SC Cambuur vierde dat doelpunt met het gooien van bekers op het veld. Dat betekende een onderbreking van een kwartier.

Nadat de wedstrijd hervat was, bracht Marinus Dijkhuizen Ralf Seuntjens, Donny Warmerdam, Seth Saarinen en Ibrahim El Kadiri in de ploeg. Dat gaf De Graafschap meteen wat nieuwe energie. Twaalf minuten voor tijd prikte Reuven Niemeijer met zijn hoofd een assist van Ibrahim El Kadiri in het uiterste hoekje achter Thijs Jansen.

Maar vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd deelde invaller Michael de Leeuw alsnog de genadeklap uit aan de Superboeren, nadat Ties Wieggers een voorzet van Benjamin Pauwels niet voldoende kon pareren. Die 3-2 wist de ploeg van Henk de Jong uiteindelijk over de streep te trekken.

Daarmee blijven de Friezen in de race voor directe promotie en zal De Graafschap zich moeten richten op het veiligstellen van een plek in de play-offs.
De volgende wedstrijd is op zondag 6 april. Dan komt Roda JC op bezoek op De Vijverberg.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.