Ulft, Netherlands

De Graafschap van de mat geveegd in oefenduel met PEC Zwolle

Foto: Martijn Berkenfeldt
De Graafschap lijkt nog niet klaar voor de start van de competitie over twee weken. In het oefenduel met PEC Zwolle liep de formatie van Jan Vreman tegen een grote nederlaag aan. De eredivisionist was een paar maten te groot, 5-0.
Redactie REGIO8 | 27 juli 2024 08:35 | Aangepast op 27 juli 2024 08:35
Bij de oefenwedstrijd werden op last van de autoriteiten geen supporters uit Doetinchem toegelaten. Achteraf gezien was dat voor het Achterhoekse publiek ook niet zo’n ramp, aangezien er sprake was van een behoorlijk klasseverschil, in het voordeel van de ploeg uit de IJsselstad. In de eerste helft kwam De Graafschap nauwelijks aan voetballen toe. PEC Zwolle zette hoog druk en als de Superboeren toch even aan aanvallen leken te denken, was de omschakeling van de ploeg van Johnny Jansen levensgevaarlijk.

Na 9 minuten gaf De Graafschap in het eigen strafschopgebied te veel ruimte weg aan Odysseus Velanas. Hij schoot uit de draai en vond daarbij de verre hoek links van Ties Wieggers.Tien minuten later sneed Filip Krastev door de Doetinchemse defensie. Hij ging vervolgens bij Rio Hillen over de knie. De door de scheidsrechter toegekende strafschop werd benut door Thomas Buitink: 2-0. Voor rust volgden nog een aantal kansen voor de Zwollenaren, maar wonderwel bleef het bij 2-0.

In de tweede helft was er geen verbetering te zien in het team van Vreman. Vlak na rust stuitte Filip Krastev op Wieggers, maar enkele minuten later was het wel weer raak. De Doetinchemse defensie werd eenvoudig weggetikt in het 16-metergebied, waarna Davy van den Berg eenvoudig de 3-0 in de touwen kon leggen.Halverwege de tweede helft pareerde Wieggers binnen een minuut op fraaie wijze twee afstandsschoten.Daarna kroop De Graafschap even een beetje uit de schulp, echter zonder daarbij grote kansen te creëren.

PEC Zwolle scoorde daarentegen nog wel twee keer. Eerst schoot Anthony Fontana een rebound snoeihard binnen. Tolis Velios profiteerde in de laatste minuten nog van de ruimte die hem geboden werd en legde de 5-0 in het net.

‘Van de mat geveegd’
Jan Vreman gaf na afloop van de wedstrijd aan dat zijn ploeg nog niet mee kon komen met de intensiteit van PEC Zwolle. Hij vond dat het met De Graafschap in de komende weken veel beter zal moeten, omdat de ploeg er anders te veel achteraan loopt. Aanvaller Jesse van der Haar was ook kritisch. Hij vond dat De Graafschap door PEC Zwolle van de mat is geveegd.

Meest gelezen

Politie houdt in Etten twee vrouwen aan na helpdeskfraude

Redactie REGIO8 | 21 jan 2026 14:48

Lees ook

Transfercarrousel draait op volle toeren bij De Graafschap voor duel met RKC

Na afloop van de afsluitende training voor De Graafschap-RKC Waalwijk ging het donderdag weinig over...

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...