Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap van de mat geveegd in oefenduel met PEC Zwolle

82464ea8b86e9a1f950b3fe9aa2bccf6.jpg

De Graafschap lijkt nog niet klaar voor de start van de competitie over twee weken. In het oefenduel met PEC Zwolle liep de formatie van Jan Vreman tegen een grote nederlaag aan. De eredivisionist was een paar maten te groot, 5-0.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij de oefenwedstrijd werden op last van de autoriteiten geen supporters uit Doetinchem toegelaten. Achteraf gezien was dat voor het Achterhoekse publiek ook niet zo’n ramp, aangezien er sprake was van een behoorlijk klasseverschil, in het voordeel van de ploeg uit de IJsselstad. In de eerste helft kwam De Graafschap nauwelijks aan voetballen toe. PEC Zwolle zette hoog druk en als de Superboeren toch even aan aanvallen leken te denken, was de omschakeling van de ploeg van Johnny Jansen levensgevaarlijk.

Na 9 minuten gaf De Graafschap in het eigen strafschopgebied te veel ruimte weg aan Odysseus Velanas. Hij schoot uit de draai en vond daarbij de verre hoek links van Ties Wieggers.Tien minuten later sneed Filip Krastev door de Doetinchemse defensie. Hij ging vervolgens bij Rio Hillen over de knie. De door de scheidsrechter toegekende strafschop werd benut door Thomas Buitink: 2-0. Voor rust volgden nog een aantal kansen voor de Zwollenaren, maar wonderwel bleef het bij 2-0.

In de tweede helft was er geen verbetering te zien in het team van Vreman. Vlak na rust stuitte Filip Krastev op Wieggers, maar enkele minuten later was het wel weer raak. De Doetinchemse defensie werd eenvoudig weggetikt in het 16-metergebied, waarna Davy van den Berg eenvoudig de 3-0 in de touwen kon leggen.Halverwege de tweede helft pareerde Wieggers binnen een minuut op fraaie wijze twee afstandsschoten.Daarna kroop De Graafschap even een beetje uit de schulp, echter zonder daarbij grote kansen te creëren.

PEC Zwolle scoorde daarentegen nog wel twee keer. Eerst schoot Anthony Fontana een rebound snoeihard binnen. Tolis Velios profiteerde in de laatste minuten nog van de ruimte die hem geboden werd en legde de 5-0 in het net.

‘Van de mat geveegd’
Jan Vreman gaf na afloop van de wedstrijd aan dat zijn ploeg nog niet mee kon komen met de intensiteit van PEC Zwolle. Hij vond dat het met De Graafschap in de komende weken veel beter zal moeten, omdat de ploeg er anders te veel achteraan loopt. Aanvaller Jesse van der Haar was ook kritisch. Hij vond dat De Graafschap door PEC Zwolle van de mat is geveegd.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 14.15.16.jpeg

Botsing tussen automobilisten in Doetinchem

Bij een botsing tussen twee automobilisten in Doetinchem zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s moeten worden afgesleept. Hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren is niet duidelijk.

Eekhoornfoto.jpg

Stan Bouman uit Silvolde gaat met bijzondere foto voor internationale prijs: ‘Mensen denken dat het AI is’

Geduld, heel veel geduld. Dat had fotograaf Stan Bouman uit Silvolde. Het wachten werd beloond, ineens had hij zijn perfecte plaat van een dansende eekhoorn. De foto kan rekenen op internationale roem, hij is doorgedrongen tot de shortlist van de prestigieuze Sony World Photography Award. ''Ik doe al negentien jaar mee, nooit hoorde ik iets terug, tot nu.” Hij geeft een kijkje in de keuken hoe hij tot de plaat komt die door velen al snel als AI wordt bestempeld.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 10.02.56.jpeg

Automobilist botst tegen scooterrijder in Groenlo

Bij een botsing tussen een automobilist en een scooterrijder in Groenlo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Beide voertuigen hebben wel schade opgelopen.

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?