Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap van de mat geveegd in oefenduel met PEC Zwolle

82464ea8b86e9a1f950b3fe9aa2bccf6.jpg

De Graafschap lijkt nog niet klaar voor de start van de competitie over twee weken. In het oefenduel met PEC Zwolle liep de formatie van Jan Vreman tegen een grote nederlaag aan. De eredivisionist was een paar maten te groot, 5-0.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij de oefenwedstrijd werden op last van de autoriteiten geen supporters uit Doetinchem toegelaten. Achteraf gezien was dat voor het Achterhoekse publiek ook niet zo’n ramp, aangezien er sprake was van een behoorlijk klasseverschil, in het voordeel van de ploeg uit de IJsselstad. In de eerste helft kwam De Graafschap nauwelijks aan voetballen toe. PEC Zwolle zette hoog druk en als de Superboeren toch even aan aanvallen leken te denken, was de omschakeling van de ploeg van Johnny Jansen levensgevaarlijk.

Na 9 minuten gaf De Graafschap in het eigen strafschopgebied te veel ruimte weg aan Odysseus Velanas. Hij schoot uit de draai en vond daarbij de verre hoek links van Ties Wieggers.Tien minuten later sneed Filip Krastev door de Doetinchemse defensie. Hij ging vervolgens bij Rio Hillen over de knie. De door de scheidsrechter toegekende strafschop werd benut door Thomas Buitink: 2-0. Voor rust volgden nog een aantal kansen voor de Zwollenaren, maar wonderwel bleef het bij 2-0.

In de tweede helft was er geen verbetering te zien in het team van Vreman. Vlak na rust stuitte Filip Krastev op Wieggers, maar enkele minuten later was het wel weer raak. De Doetinchemse defensie werd eenvoudig weggetikt in het 16-metergebied, waarna Davy van den Berg eenvoudig de 3-0 in de touwen kon leggen.Halverwege de tweede helft pareerde Wieggers binnen een minuut op fraaie wijze twee afstandsschoten.Daarna kroop De Graafschap even een beetje uit de schulp, echter zonder daarbij grote kansen te creëren.

PEC Zwolle scoorde daarentegen nog wel twee keer. Eerst schoot Anthony Fontana een rebound snoeihard binnen. Tolis Velios profiteerde in de laatste minuten nog van de ruimte die hem geboden werd en legde de 5-0 in het net.

‘Van de mat geveegd’
Jan Vreman gaf na afloop van de wedstrijd aan dat zijn ploeg nog niet mee kon komen met de intensiteit van PEC Zwolle. Hij vond dat het met De Graafschap in de komende weken veel beter zal moeten, omdat de ploeg er anders te veel achteraan loopt. Aanvaller Jesse van der Haar was ook kritisch. Hij vond dat De Graafschap door PEC Zwolle van de mat is geveegd.

Lees ook

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit andere landelijke gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.