gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap nipt voorbij Helmond Sport

de19157bec15b9d6daf872e43724c21f.jpg

De Graafschap heeft maandagavond het uitduel met Helmond Sport met 1-2 gewonnen. Nadat de Superboeren in de eerste helft vergaten zichzelf te belonen in de score, zorgde Johnatan Opoku ver in de slordige tweede helft voor de winnende treffer.

Redactie REGIO8 |

De Graafschap had twee minuten nodig om op voorsprong te komen. Een hoekschop werd in eerste instantie afgeslagen, maar de opnieuw ingebrachte bal kwam via Johnatan Opoku voor de voeten van Toine van Huizen terecht: 0-1. Hoewel de bezoekers beter waren, combineerde Helmond Sport na een kwartier spelen simpel door de defensie van De Graafschap heen. Lance Duijvestijn schoot de gelijkmaker beheerst onder doelman Rody de Boer binnen. Zowel Ralf Seuntjens als Elmo Lieftink had de beter spelende ploeg van trainer Mike Snoei weer op voorsprong moeten zetten, maar ze faalden van dichtbij in de afronding. Aan de andere kant werd Duijvestijn gestuit door De Boer.

Na rust waren beide ploegen slordig en golfde het spel op en neer. Helmond Sport-doelman Stijn van Gassel was tot drie keer toe een sta-in-de-weg op twee pogingen van Daryl van Mieghem en een schot van Julian Lelieveld. Arno van Keilegom had Helmond Sport tweemaal op voorsprong kunnen zetten, maar hij raakte eerst de paal en schoot daarna naast. Uit een vrije trap kopte Van Huizen in de zestigste minuut op de paal. Een mislukte voorzet werd in de tachtigste minuut door Opoku gepromoveerd tot de bevrijdende 1-2. In de slotfase kreeg het betere De Graafschap kansen, maar er werd niet meer gescoord.

Ondanks de overwinning blijft De Graafschap de nummer vier van de ranglijst, nu wel op gelijke hoogte in punten met Cambuur Leeuwarden. De competitie wordt vrijdagavond door De Graafschap vervolgd met een thuiswedstrijd tegen Jong PSV.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.