gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap laat keuze bij het kabinet

84e8d951cecfddafd385618f3123c1af.jpg

De Graafschap hoopt de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht op vrijdag 11 februari voor publiek te kunnen spelen. Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp heeft vertrouwen dat het kabinet gehoor geeft aan de oproep vanuit de voetbalwereld en vraagt supporters om daarop te wachten.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Laten we rustig de persconferentie afwachten en dan ga ik er vanuit dat we de volgende thuiswedstrijd met publiek spelen”, aldus Ostendorp. “Dat vertrouwen wil ik ook uit blijven stralen.” In een landelijk statement, waar de club zich bij aangesloten heeft, stond dat het demonstratief openen van de stadions ‘de onvermijdelijke volgende stap’ zou zijn en dat clubs hierover met burgemeester in gesprek zouden gaan. Ostendorp is het gesprek met burgemeester Mark Boumans van Doetinchem aangegaan: “We hebben tegen elkaar gezegd dat we de persconferentie afwachten en dat we beide alle vertrouwen hebben dat het kabinet de stadions weer opent.” Volgens de directeur, die niet aan geeft of De Graafschap ook zonder toestemming publiek toelaat, is het dan ook niet nodig om over een eventuele protestactie te hebben.

Volgens Ostendorp is aangetoond dat een bezoek aan het stadion veilig is: “We hebben laten zien dat er geen besmettingshaarden in de stadion zijn, daarin steunt de GGD ons ook.” Daarom heeft hij vertrouwen in een voor De Graafschap positieve beslissing van de overheid. “Nu blijkt dat besmettingen oplopen maar de ziekenhuisopnames teruglopen, is het moment dat we zeggen dat we er mee moeten leren leven.” Ostendorp verwacht dat er tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht weer publiek welkom is: “Ik kijk er zelf ook naar uit om een biertje te drinken of broodje bal te eten op de Vijverberg en weer een groot feest te zien.”

In Den Haag met supporters?

De Graafschap speelt mogelijk op zondag 30 januari weer een wedstrijd in een gevuld stadion. In tegenstelling tot de Doetinchemmers wil ADO Den Haag ook zonder toestemming de poorten openen voor het duel tussen beide clubs. “We gaan er nog steeds vanuit dat het tegen die tijd ook gewoon weer mag”, laat een woordvoerder van de club weten aan Omroep West. “Maar als het kabinet vasthoudt aan het verbod op publiek, dan willen we demonstratief de deuren openen.”

Geluk met loyaliteit
Op financieel vlak maakt de algemeen directeur zich op korte termijn geen zorgen, maar hij snapt de zorgen bij andere clubs wel. Woensdag kondigde MVV Maastricht aan de stadionpoorten voor de derby tegen VVV-Venlo hoe dan ook open te gooien, mede uit financiële noodzaak. “Wij mogen ons gelukkig prijzen met loyale sponsoren en supporters en ook met de steun van de overheid", zegt Ostendorp, die zich meer zorgen maakt over het verwateren van de binding met supporters: “Ik denk daarin niet in vandaag, maar in de komende maanden. Dan ben ik wel bang om de binding te verliezen. Supporters horen in het stadion en niet thuis.”

‘Ik mis het’
De Graafschap roert zich veel op het maatschappelijk vlak en Ostendorp geeft dan ook aan dat het maatschappelijke aspect om de stadions te openen heel belangrijk is: “Ik heb hier dagelijks supporters die zeggen: ’ik het mis het, ik wil weer het stadion in.’” Ook bij veel ouderen merkt de algemeen directeur de drang naar het stadion groeien. “In gesprekken met eenzame ouderen of kwetsbare mensen hoor ik vaak dat ze aangeven het tweewekelijkse uitje naar het stadion te missen en samen voetbal te kijken met een biertje.”

Foto: REGIO8

Lees ook

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.

Levi.jpg

Levi Eelderink (20) jongste raadslid ooit in Bronckhorst: 'Jongeren moeten aan tafel zitten'

Met 20 jaar is Levi Eelderink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) het jongste raadslid dat de gemeente Bronckhorst ooit heeft gehad. Hij is daarmee jonger dan Mette Westerink, die in 2022 als 21-jarige werd geïnstalleerd. Zijn interesse in politiek begon tijdens de coronaperiode op de middelbare school, en sindsdien heeft hij de stap van geïnteresseerde inwoner naar raadslid in rap tempo gemaakt.

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.