gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap koploper na winst op FC Eindhoven

0caa4a75717bc2936ada10ccf255971f.jpg

De Graafschap is de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie na een overwinning op FC Eindhoven. Op De Vijverberg werd het vrijdagavond 2-0 voor de ploeg van Jan Vreman.

Michiel Fukking | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De oefenmeester had vooraf al aangegeven dat hij een stugge tegenstander verwachtte. Dat bleek wel de waarheid te zijn: De Brabanders speelden compact en namen weinig risico’s. In het begin van de wedstrijd slaagden de Superboeren er maar sporadisch in om door de Eindhovense defensie te breken. De grootste kansen waren voor Jesse van de Haar, maar hij schoot eenmaal over en zag een tweede poging van de lijn gehaald worden.

Na 24 minuten trof Tristan van Gilst wel doel. Hij maakte een actie op de rand van het strafschopgebied, leek niet met links te willen schieten, draaide om zijn as en schoot vervolgens met rechts raak: 1-0.

In de tweede helft bleef De Graafschap de aanval zoeken. Zo werd Jesse van de Haar door Levi Schoppema vanaf de linkerzijde bediend, maar de spits schoot de bal een metertje naast het doel.

FC Eindhoven kroop wel iets vaker uit de schulp, maar kon slechts één keer echt gevaarlijk worden. Joshua Smits keerde een schot van Boris van Schuppen in de korte hoek en ranselde daarna ook de rebound uit zijn doel.

Halverwege het tweede bedrijf pleegde Jan Vreman een driedubbele wissel. Met Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens kwam er nieuwe energie in de ploeg. De creativiteit van die eerstgenoemde leidde de tweede treffer van De Graafschap in. Hij had een mooie actie aan de linkerzijde van het strafschopgebied in huis en zag aan de andere zijde Brittijn opkomen. Die kopte de haarscherpe voorzet hard achter Jorn Brondeel. Met die 2-0 in de 84ste minuut maakte zich een enorme opluchting meester van De Vijverberg.

Een verdiende overwinning voor een ploeg die nu langzaamaan vaste vorm begint te krijgen. Wat in positieve zin vooral opviel, waren de werklust en de manier waarop de spelers in korte tijd op elkaar ingespeeld zijn geraakt. Ondanks de sterke concurrentie (voor de meeste posities heeft Jan Vreman meerdere goede spelers ter beschikking) lijkt de sfeer in het team prima te zijn en zijn spelers bereid om voor elkaar te werken.

Volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan komt Helmond Sport, dat nu door De Graafschap van de koppositie is verstoten, op bezoek.

Lees meer over:

Lees ook

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.

Poster actiegroep Omroep GLD.jpg

Gaanderen verzet zich tegen uitbreiding industrieterrein

Inwoners van Gaanderen vrezen voor verlies van een groen gebied tussen hun dorp en Doetinchem. De ambitie van de gemeente voor de uitbereiding van industriegebied Akkermansweide viel omwonenden begin dit jaar rauw op hun dak. Zij maken zich zorgen over de komst van grote magazijnen, druk op het verkeer en het verdwijnen van natuur. Onterecht, vindt de gemeente Doetinchem.

112ActionDoetinchemGeblurd.jpg

Man met vaas op hoofd geslagen bij ruzie in Doetinchem

In de Stationsstraat in Doetinchem vond zondagmiddag een vechtpartij plaats. Een man en vrouw werden meegenomen naar het politiebureau.

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.