gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

5c07587ee6aad3d9c782ff1d68b596aa

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het seizoen nog als titelkandidaat werd aangemerkt. Na een vroege tegentreffer domineerden De Superboeren vrijwel de gehele wedstrijd, maar stond vooral de Tilburgse doelman Thomas Didillon-Hödl een driepunter in de weg.

Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
Trainer Marinus Dijkhuizen begon met een ander team dan vorige week in de wedstrijd tegen FC Emmen. Arjen van der Heiden, Dimitrios Theodoridis en Levi Schoppema moesten op de bank plaatsnemen, ten gunste van Jevon Simons, Bouke Boersma en Jason Meerstadt. Die laatstgenoemden vielen allen in de wedstrijd tegen FC Emmen in en brachten toen een boel positieve energie in de ploeg.

Maar helaas was ook nu de start weer dramatisch voor De Graafschap. Al in de eerste minuut verdedigde Kaya Simons erg slordig met het hoofd uit. Armin Culum profiteerde en werkte de bal achter Ties Wieggers: 0-1. Maar waar vorige week de koppies na een vroeg tegendoelpunt gingen hangen en er binnen tien minuten een tweede treffer werd geïncasseerd, wist de formatie van Marinus Dijkhuizen de rug tegen Willem II wel te rechten.

Met name dankzij de werklust, de gretigheid en de creativiteit van linksbuiten Ibrahim El Kadiri kwamen er diverse kansen voor de thuisploeg. Echter voorkwam de subliem keepende Thomas Didillon-Hödl keer op keer een Achterhoekse treffer. Zo keerde hij schoten van Ibrahim El Kadiri, Thomas Kok en Reuven Niemeijer. Pas in de laatste minuut van de eerste helft moest de Tilburgse goalie buigen, toen Reuven Niemeijer een voorzet van Ibrahim El Kadiri vanuit de rechterhelft van het strafschopgebied op de slof nam. Ruststand 1-1.

In de tweede helft voerde De Graafschap de druk op de Brabanders verder op. Dat leverde kansen op voor onder andere Ibrahim El Kadiri (lat) en Reueven Niemeijer (gered door de keeper). Verdedigend werd er weinig weggegeven. Maar ondanks dat De Superboeren conform het balbezit, de kansen en de inzet wel recht hadden op drie punten, bleef een overwinningstreffer uit.

De Graafschap is nu van de 16e naar de 14e plaats geklommen en heeft nu 4 punten uit 5 wedstrijden. De volgende tegenstander is Jong AZ. Daarvoor moeten De Superboeren op maandag 22 september afreizen naar Wijdewormer.

Lees meer over:

|

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.