gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap kent uiterst pijnlijke seizoenstart na verliespartij tegen FC Emmen

6a5c5269e397501fdaf59e3fd448eaa5.jpg

De Graafschap heeft tegen FC Emmen voor de derde keer op rij een nederlaag geleden. Tegen de gasten uit Drenthe waren de Doetinchemmers onvoldoende dominant en leden een terechte 2-3 nederlaag. De verliespartij maakt het een uiterst pijnlijke seizoenstart voor de Superboeren.

Lucca Overkamp |  | Aangepast op
De Graafschap begon het seizoen met fris en aanvallend voetbal, maar vergat daarbij de wedstrijden naar zich toe trekken. In de vierde wedstrijd van het seizoen was dat anders. De thuisploeg oogde slordig en was vooral defensief zoekende. De gasten uit Emmen straften het gebrek aan scherpte bij de Superboeren al snel af, door binnen tien minuten twee keer te scoren. 

Gebrek aan ervaring 
De jonge selectie van De Graafschap slaagde er, ondanks aansluitingstreffers via Niemeijer en Boersma, niet in om alsnog tot een resultaat te komen na de vroege achterstand. Ook kwamen de Superboeren tot minder grote kansen, dan in de eerste wedstrijden van het seizoen. Trainer Dijkhuizen gaf na afloop aan dat dit het resultaat kan zijn van een jonge selectie. “Je mist een stukje rust en ervaring om even de koppen bij elkaar te steken en niet te gehaast gaan spelen. Dat is zeker het minpunt van een jonge ploeg.” 

Extra ervaring had Dijkhuizen er graag bijgehad. “We hebben met veel spelers gesproken, maar die maken dan uiteindelijk een keuze voor een andere club in de Eredivisie of in de top van de KKD.” 

Pijnlijke avond Wieggers 
Doelman Ties Wieggers beleefde een zeer onprettige avond. Na in eerdere wedstrijden bij vlagen al een onzekere indruk te maken, ging de doelman bij de openingsgoal pijnlijk de fout in. Een schot van Nelson Amadin vloog van grote afstand binnen. Ook trainer Marinus Dijkhuizen zag zijn doelman mistasten: “Ties had het net heel zwaar in de kleedkamer. Dat maakt het vooral voor hemzelf een pijnlijke avond”. 

Daarbij benadrukt de hoofdtrainer dat het uiteindelijk wel een collectieve nederlaag is. “We doen het met zijn allen ook met de tweede goal zien we er verdedigend niet goed uit en we missen te veel kansen”. Of Dijkhuizen vast blijft houden aan Wieggers als eerste keus onder de lat wil Dijkhuizen niet ingaan. “Daar heb ik nog niet over nagedacht zo vlak na de wedstrijd”. 

Slechte seizoenstart 
Een lichtpuntje aan de zijde van De Graafschap is aanvaller Ibrahim El Kadiri, waarvan dit seizoen veruit het meeste gevaar komt bij de Superboeren. Hij is tevreden over zijn eigen spel tot nu toe, maar baalt van de nieuwe nederlaag. “Buiten de wedstrijden om loopt alles echt top. Op trainingen zie ik echt dingen waarvan ik denk ‘wow’ en voetballen we echt goed. In de wedstrijden loopt het minder soepel en misschien heeft dat met druk te maken. Daar moet je mee omgaan.” 

De aanvaller gebruikt FC Volendam als voorbeeld om aan te halen dat De Graafschap het tij ook maar zo weer kan keren. “Voetbal gaat met ups en downs. Kijk maar naar FC Volendam vorig jaar. We zitten nu op de bodem en moeten nu weer beginnen met klimmen, aldus de spelmaker van De Graafschap. “Het begint allemaal bij hard werken. We moeten weer positief de training ingaan richting vrijdag, waarbij we punten moeten pakken”. 

Ook Marinus Dijkhuizen hoopt dat zijn ploeg snel de rug recht: “We hebben het in de voorbereiding vaak gehad over een sterk team. Dan is nu het moment om voor elkaar te gaan staan.” 

Volgende week vrijdag speelt De Graafschap opnieuw een thuiswedstrijd. Dan staat er een weerzien met voormalig Superboer Devin Haen te wachten, wanneer Willem II naar De Vijverberg komt. 
89dcfd387c3b3b2d9c87a73495c808ae.jpg

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.