Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap beducht voor FC Eindhoven

c9012ec6d3c77fb1f459ca593924f541.jpg

De Graafschap neemt het vrijdagavond op tegen FC Eindhoven, de voormalige club van middenvelder Branco van den Boomen. Trainer Mike Snoei is op zijn hoede voor de ploeg die het vorige week eredivisionist FC Utrecht erg lastig maakte in de beker.

Redactie REGIO8 |
"Ik denk dat Utrecht ook niet van plan was er een lange avond van te maken", aldus Snoei. "Als je dan ziet dat ze pas na strafschoppen naar huis konden, heeft Eindhoven het de eredivionist erg lastig gemaakt. Dat is voor ons een waarschuwing om deze ploeg heel serieus te nemen." Voor middenvelder Van Den Boomen is het de eerste keer dat hij terugkeert in het Jan Louwers-stadion na zijn overgang naar Doetinchem: "Het wordt wel een speciaal potje, bij de club waar ik drie jaar heb gespeeld. Het is een mooie club om een doorstart te maken en waar ik mezelf heb kunnen ontwikkelen. Ik ben hen dankbaar."

Volgens Van Den Boomen is Eindhoven met name sterk in de voorhoede: "Ze hebben voorin jongens die het verschil kunnen maken. Maar krijgen ook veel tegengoals tegen, dus zaak voor ons om daar meer aan toe te voegen." De middenvelder vindt het jammer dat er geen De Graafschap-supporters bij zijn in Eindhoven. "Zij zijn onze twaalfde man. Ik heb bij Eindhoven op lopen scheppen over dat hun support echt niet normaal is. Maar ik begrijp hun standpunt en het is jammer dat ze er niet bij zijn."

Tutuarima en Hamdaoui gepasseerd
Snoei passeert verdediger Jordy Tutuarima en aanvaller Mohamed Hamdaoui. In hun plaats spelen linksback Roland Baas en middenvelder Stef Nijland. Daarnaast keert Javier Vet terug van een schorsing en is Ted van de Pavert weer fit, nadat hij vorige week ziek uitviel in de warming up.

Opstelling:
Jurjus; Owusu, Van Heertum, Van de Pavert, Baas; Breinburg, Van den Boomen, Vet; Van Mieghem, Seuntjens, Nijland.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.