gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Bongerd en Gemeentewerf in de verkoop

69c74f67265267ee5132eb549f671a8f

De gemeente Bronckhorst heeft de locaties De Bongerd, de oude dorpsschool, en de oude Gemeentwerf in Hoog-Keppel in de verkoop gezet. De Dorpsraad Keppel en Eldrik trok samen met de gemeente op om de verkoopvoorwaarden te bepalen.

Redactie REGIO8 |

Basisschool De Bongerd sloot in 2018 de deuren

"Locaties die de gemeente niet meer nodig heeft moeten goede nieuwe invulling krijgen die goed past bij het dorp", aldus wethouder Willem Buunk. "We hebben met de omwonenden zorgvuldig de randvoorwaarden opgesteld voor de verkoop. En we betrekken de dorpsraad bij het selecteren van het beste bod. Het zijn mooie locaties, dus ik vertrouw er op dat initiatiefnemers met goede plannen en biedingen komen. Ik heb als kind een hele leuk tijd gehad op De Bongerd en ik gun het dorp een mooie nieuwe invulling van die prachtige plek." De gemeente gaf eerder aan in gesprek te gaan met omwonenden. Vanwege de coronacrisis was een bijeenkomst niet mogelijk volgens Bronckhorst, waarna de buurt middels een videopresentatie en een digitaal formulier hun reactie konden geven.

Negentien buren van De Bongerd reageerden met aanvullingen en opmerkingen. Voor de locatie oude Gemeentewerf ontving Bronckhorst zestien reacties. De binnengekomen reacties heeft de gemeente samen met de Dorpsraad besproken en beoordeeld: "Dat leidde tot een paar aanpassingen in de voorwaarden, zoals het behoud van een aantal bestaande bomen en een duidelijke afbakening waar wel en waar niet gebouwd mag worden op locaties."

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.