gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Baat neemt afscheid van gemeente Montferland

a450ce66ab266913aa7477d56b1ed1f8

Peter de Baat heeft dinsdagavond afscheid genomen als voormalig burgemeester van de gemeente Montferland. De keuze om afstand te doen viel niet mee voor De Baat, maar was noodzakelijk wegens de slechte verhoudingen binnen de gemeenteraad.

Charlotte van de Kant | Serena Speet |
“Om te verbinden, moet je ook verbonden willen worden”, zegt De Baat, die de verhoudingen in de gemeenteraad steeds verder zag verharden ondanks zijn inspanningen. “Ik hoop dat men die verbinding en dat onderlinge respect in de toekomst wel weet te vinden.” Na zijn gedwongen afscheid, waar een motie van treurnis en een onderzoek naar zijn functioneren aan vooraf ging, trok De Baat zich een tijdlang terug uit het openbare leven en meldde hij zich ziek. Vervolgens nam hij ontslag als burgemeester van Montferland, die titel is hij sinds 1 augustus kwijt. “Als iets je qua gezondheid uitholt, moet je gewoon een besluit nemen dat daarbij past”, aldus de voormalige burgemeester.

Waar de kopstukken van de oppositie uit de vorige raadsperiode wel aanwezig waren op de afscheidsreceptie, schitterden oude coalitieleden en drie voormalige wethouders door afwezigheid. De Baat wilde daar geen oordeel over vellen: “Het politieke seizoen is nog niet begonnen. Als we deze afscheidsreceptie twee weken later hadden gepland, waren er misschien meer mensen in staat geweest om te komen.”

Schutterijen als hoogtepunt
De Baat werd in 2017 aangesteld als burgemeester in de gemeente. Hij noemt onder meer de betrokkenheid bij de schutterijen als hoogtepunt van zijn carrière in Montferland: “Eigenlijk zijn het vooral die tradities, de samenhang die er is tussen de mensen in de samenleving, waar ik iedere keer weer waardering voor had. En waar ik ook iedere keer plezier aan beleefde.”

‘Waardig afscheid’
Ondanks de afwezigheid van een groot aantal voormalige collega's heeft De Baat naar eigen zeggen een fijn afscheid gehad. “Ik vond het heel mooi en een heel waardig afscheid als burgemeester van Montferland. Ik wil iedereen die daar een bijdrage aan heeft geleverd, heel hartelijk danken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.