gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dankzij livestream kijken recordaantal mensen naar wegraces op Varsselring in Hengelo

24945473985f4ad5a2702e5f74065554.jpg

Een recordaantal mensen heeft afgelopen weekend naar de wegraces op de Varsselring in Hengelo gekeken. Voor het eerst in de geschiedenis van het International Road Racing Championship (IRRC) was het raceweekend namelijk online live te kijken. Ruim dertigduizend digitale kijkers keken naar het Hengelose motorevenement, wat tienduizend meer is dan de recordeditie in 1976. Toen stonden er echter wel twintigduizend mensen langs de baan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Met behulp van een Tsjechische partij hebben wij een gratis livestream opgezet van alle wedstrijden die te volgen zijn”, laat bestuurslid Joep Haverkamp weten. “De livestream is zo’n dertigduizend keer bekeken, maar dat loopt nog op.” Volgens Haverkamp is zo’n livestream uniek in het IRRC, grotere races zoals The Isle of Man TT of The North west 200 maakten jaren geleden al de keuze gemaakt om het evenement live uit te zenden. ‘Met maar liefst tien camerapunten, livetiming en sectortijden beleef je de races alsof je zelf op het asfalt zit’, liet de organisatie voorafgaand aan het evenement weten.

“Wij zien hier toekomst in, wij willen ons evenement promoten. Het voordeel hiervan is dat je tijdens het evenement zelf mooiere beelden hebt om naar te kijken, maar je wil je evenement naar de buitenwereld ook beter promoten”, aldus Haverkamp. “Het is een mooie impuls voor de motorsport en in dit geval voor Hengelo.” Naast de dertigduizend digitale kijkers, kwamen er ook duizenden bezoekers uit alle windstreken naar het circuit in Hengelo. Hoeveel dit er precies zijn heeft de organisatie nog niet inzichtelijk, maar het waren er wel meer dan vorig jaar.

Anders aangepakt
Haverkamp geeft aan dat naast de digitale professionaliseringsslag ook de indeling van de paddock is aangepakt. “Wij hebben het racecafé, de feesttent voor het publiek, op een andere plek gezet met beter zicht op de baan”, legt Haverkamp uit. “Ook hebben wij het podium bij het racecafé gezet zodat een centraal punt krijgt op de paddock.” Al met al kijkt de organisatie terug op een geslaagd weekend. In december steekt de HAMOVE weer de koppen bij elkaar voor een evaluatie van het evenement.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.