gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dames uit Hummelo brengen ode aan vrouwen

9c8f7f74c2f2539e167de4d7c0b66085.jpg

Ter ere van Internationale Vrouwendag hebben meerdere dames uit Hummelo een ode gebracht aan vrouwen in de vorm van een video. Eén van de initiatiefnemers, Ruth Seegers, liep net als 22 andere jonge Achterhoekse vrouwen een dag mee met een vrouw in een toppositie in de regio. De Hummelose volgde de hele dag burgemeester Marianne Besselink.

Tim Rondeel |
“We hebben een drukke planning achter de rug, maar het is superleuk en ik leer harstikke veel”, aldus Ruth die het meelopen zeker aanraadt. “Ik zou het zeker doen, al student en als vrouw zijnde.” Volgens burgemeester Besselink snijdt het mes aan twee kanten. “Het is ook zo dat ik ook heel veel leer door de reacties die ik van Ruth krijg en al haar vragen”, ze verwacht dan ook niet dat het bij een eenmalige ontmoeting blijft. “Ik heb Ruth vandaag leren kennen als een dragende speler in de samenleving van Hummelo, dus ik hou haar nummer zeker in mijn telefoon.”

Ruth is een van de initiatiefnemers die ter ere van Internationale Vrouwendag een video maakte. Samen met dorpsgenoot Nicky Greven kwam ze tot het idee. De video werd gemaakt door Lynn Overbeek, ook uit Hummelo. “Ik hoorde via via dat het vandaag Internationale Vrouwendag is en als drie vrouwen bij elkaar komen, dan komen daar de beste ideeën uit”, aldus de initiatiefneemster. “Ik vind dat de vrouw zeker een stem mag houden en nog meer mag hebben de aankomende tijd in onze maatschappij. Op deze manier willen we graag laten weten dat we er mogen zijn en er toe doen.”

Zeventig vrouwen in beeld
Zo’n zeventig vrouwen uit Hummelo kwamen bij Dorpshuis de Ruimte bij elkaar om voor de camera te verschijnen en dat resulteerde in een ware ode aan de vrouwen, namens alle vrouwen uit het dorp. “Heel mooi hoe de drie dames dit bedacht hebben”, aldus burgemeester Besselink die de voice-over van de video mocht verzorgen. “Ze laten vooral de kracht en het enthousiasme van het zijn van vrouw zien. Daar mogen we vaker aandacht voor vragen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Grenscontroles Duitsland.jpeg

Nog geen gehoor vanuit Duitse ministerie na brandbrief grenscontroles

Vertragingen en ongelukken door de grenscontroles op de Duitse grens. Voor de gemeentes Montferland en Zevenaar en de stad Emmerich am Rhein was de maat vol. Zij sloegen de handen ineen en stuurden 10 maart een brandbrief aan het Duitse ministerie van binnenlandse zaken om aandacht te vragen voor de problemen die de grenscontroles op de A3 veroorzaken. Vijf weken later blijft het nog angstvallig stil vanuit Berlijn.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 21.06.32.jpeg

Scooterrijder gewond na eenzijdig ongeval Doetinchem

Een jongen op een scooter is dinsdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval aan de J. F. Kennedylaan in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-04-15 at 08.50.24.jpeg

Initiatiefnemers dienen conceptverzoek voor windpark bij Keppel-Eldrik in

Initiatiefnemers hebben een conceptverzoek ingediend bij het college van Bronckhorst voor een windpark met vier tot zes windmolens, bij Keppel-Eldrik. Het conceptverzoek is nog geen definitieve aanvraag, er moet nog worden onderzocht of het plan überhaupt haalbaar is.

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.