gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dames uit Hummelo brengen ode aan vrouwen

9c8f7f74c2f2539e167de4d7c0b66085.jpg

Ter ere van Internationale Vrouwendag hebben meerdere dames uit Hummelo een ode gebracht aan vrouwen in de vorm van een video. Eén van de initiatiefnemers, Ruth Seegers, liep net als 22 andere jonge Achterhoekse vrouwen een dag mee met een vrouw in een toppositie in de regio. De Hummelose volgde de hele dag burgemeester Marianne Besselink.

Tim Rondeel |
“We hebben een drukke planning achter de rug, maar het is superleuk en ik leer harstikke veel”, aldus Ruth die het meelopen zeker aanraadt. “Ik zou het zeker doen, al student en als vrouw zijnde.” Volgens burgemeester Besselink snijdt het mes aan twee kanten. “Het is ook zo dat ik ook heel veel leer door de reacties die ik van Ruth krijg en al haar vragen”, ze verwacht dan ook niet dat het bij een eenmalige ontmoeting blijft. “Ik heb Ruth vandaag leren kennen als een dragende speler in de samenleving van Hummelo, dus ik hou haar nummer zeker in mijn telefoon.”

Ruth is een van de initiatiefnemers die ter ere van Internationale Vrouwendag een video maakte. Samen met dorpsgenoot Nicky Greven kwam ze tot het idee. De video werd gemaakt door Lynn Overbeek, ook uit Hummelo. “Ik hoorde via via dat het vandaag Internationale Vrouwendag is en als drie vrouwen bij elkaar komen, dan komen daar de beste ideeën uit”, aldus de initiatiefneemster. “Ik vind dat de vrouw zeker een stem mag houden en nog meer mag hebben de aankomende tijd in onze maatschappij. Op deze manier willen we graag laten weten dat we er mogen zijn en er toe doen.”

Zeventig vrouwen in beeld
Zo’n zeventig vrouwen uit Hummelo kwamen bij Dorpshuis de Ruimte bij elkaar om voor de camera te verschijnen en dat resulteerde in een ware ode aan de vrouwen, namens alle vrouwen uit het dorp. “Heel mooi hoe de drie dames dit bedacht hebben”, aldus burgemeester Besselink die de voice-over van de video mocht verzorgen. “Ze laten vooral de kracht en het enthousiasme van het zijn van vrouw zien. Daar mogen we vaker aandacht voor vragen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.