gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Daling werkloosheid Achterhoek zet door

cde3b3610db332562ad96af1cad70206
Redactie REGIO8 |
In totaal verstrekte het UWV in de maand juni 5.947 WW-uitkeringen in de Achterhoek. Dat is een afname van 4,5% ten opzichte van een maand eerder. Daarmee daalt het aantal uitkeringen in deze regio sterker dan het landelijk gemiddelde van 3,5% over de afgelopen maand. In vergelijking met een jaar eerder zijn er in de Achterhoek maar liefst 1.650 uitkeringen minder. Dat staat gelijk aan een daling van 21,7%.

Volgens het UWV profiteren met name laagopgeleiden van het economisch herstel. In het aantal WW-uitkeringen van laagopgeleiden in de Achterhoek was het afgelopen jaar met maar liefst 28% een flinke afname te zien. Een aanzienlijk sterkere daling op middelbaar (-23%) en hoger niveau (-18%).

Foto: REGIO8

Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.