gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

College positief over zonnepark in Wehl

4694142715c7cf1f3f6e4846be138308

Het zonnepark Bahrseweg tussen Doetinchem en Wehl mag er volgens het college van Doetinchem komen. De gemeenteraad wordt geadviseerd om een zogenoemde ‘verklaring van geen bedenkingen’ af te geven, waarna de gemeente een vergunning kan verlenen.

Davie Klein Gunnewiek |
Op het ontwerpplan van het zonnepark zijn de afgelopen periode zes verschillende zienswijzen binnengekomen, waarvan één zienswijze is ondertekend door 35 buurtbewoners van het beoogde zonnepark. Zij lieten eerder dit jaar in een raadsvergadering weten niet tegen de komst van het zonnepark te zijn, maar wel grote moeite te hebben met het verlopen participatietraject. Buurtbewoners voelen zich niet serieus genomen, waarbij de ontevredenheid zich voornamelijk toespitst op de houding van de Duitse ontwikkelaar Kronos. Die zou onvoldoende inzicht hebben gegeven in de businesscase.

Kronos wil het zonnepark van ongeveer dertien hectare aan de Bahrseweg in het buitengebied richting Laag-Keppel realiseren. Het park moet in totaal 3.600 huishoudens van stroom voorzien. Bij de aanleg wordt volgens de gemeente rekening gehouden met de landschappelijke inpassing. Zo komt er een haag om het park heen om het zicht weg te nemen. De panelen variëren in hoogte van een kleine meter tot 2,30 meter. Ook zou de aanleg goed zijn voor de biodiversiteit, voor onder meer steenuilen en vleermuizen zou het fungeren als goed leefgebied.

Beslissing waarschijnlijk deze maand
Het onderwerp wordt komende maand besproken in de gemeenteraad, waarbij de mogelijkheid bestaat voor betrokkenen om in te spreken. De verwachting is dat de raad van Doetinchem aan het einde van de maand een beslissing neemt over de ‘verklaring van geen bedenkingen’ voor het beoogde zonnepark.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.