gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA Doetinchem ageert tegen Noordtak

4fa9ac81d0bf0493614728428e8e2f81.jpg

CDA Doetinchem verstuurt deze week een brandbrief aan de landelijke fractie om een vuist te maken tegen de mogelijke aanleg van de Noordtak van de Betuweroute. In november nam de Tweede Kamer met steun van het CDA een motie aan om onderzoek te doen naar de meerwaarde van de route.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"We dachten afspraken te hebben en die blijken op een avond in november in stilte te zijn geschonden", laat fractievoorzitter Jeroen Berends van het Doetinchemse CDA weten. "Dat is niet goed voor de Achterhoek en daarmee ook niet voor onze inwoners." In de aangenomen motie wordt de regering opgeroepen om de maatschappelijke en economische meerwaarde van de Noordtak te onderzoek. Ook moet bekeken worden hoe deze gerealiseerd kan worden. In het eerste kwartaal van dit jaar zou terugkoppeling moeten volgen naar de Kamer.

VVD'er Peter de Groot diende de motie in, waarbij alleen Lijst Pieter Omtzigt en BIJ1 (afwezig bij stemming) niet voor stemden. De Groot schetst dat het spoor in de Randstad te druk is. Ook zou de aanleg van de Noordtak helpen bij het verlagen van filedruk op de wegen, omdat er minder vrachtwagens goederen zouden moeten vervoeren. Er is nog geen exact tracé bekend voor de Noordtak. Wel is duidelijk dat deze vanaf Zevenaar zou moeten afbuigen richting Twente.

'Terug naar Neverland'

Berends, die aangeeft steun te hebben van de Doetinchemse CDA-wethouder Rens Steintjes, hoopt dat dat de brandbrief effect heeft: "De wethouder heeft aangegeven dat de Betuweroute door de Achterhoek een 'ver-van-zijn bedshow' is en dat dit vooral zo moest blijven. Wij zijn het daar helemaal mee eens en gaan een poging doen om deze gedachte weer terug te drukken naar Neverland."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.