gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA Doetinchem ageert tegen Noordtak

4fa9ac81d0bf0493614728428e8e2f81

CDA Doetinchem verstuurt deze week een brandbrief aan de landelijke fractie om een vuist te maken tegen de mogelijke aanleg van de Noordtak van de Betuweroute. In november nam de Tweede Kamer met steun van het CDA een motie aan om onderzoek te doen naar de meerwaarde van de route.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"We dachten afspraken te hebben en die blijken op een avond in november in stilte te zijn geschonden", laat fractievoorzitter Jeroen Berends van het Doetinchemse CDA weten. "Dat is niet goed voor de Achterhoek en daarmee ook niet voor onze inwoners." In de aangenomen motie wordt de regering opgeroepen om de maatschappelijke en economische meerwaarde van de Noordtak te onderzoek. Ook moet bekeken worden hoe deze gerealiseerd kan worden. In het eerste kwartaal van dit jaar zou terugkoppeling moeten volgen naar de Kamer.

VVD'er Peter de Groot diende de motie in, waarbij alleen Lijst Pieter Omtzigt en BIJ1 (afwezig bij stemming) niet voor stemden. De Groot schetst dat het spoor in de Randstad te druk is. Ook zou de aanleg van de Noordtak helpen bij het verlagen van filedruk op de wegen, omdat er minder vrachtwagens goederen zouden moeten vervoeren. Er is nog geen exact tracé bekend voor de Noordtak. Wel is duidelijk dat deze vanaf Zevenaar zou moeten afbuigen richting Twente.

'Terug naar Neverland'

Berends, die aangeeft steun te hebben van de Doetinchemse CDA-wethouder Rens Steintjes, hoopt dat dat de brandbrief effect heeft: "De wethouder heeft aangegeven dat de Betuweroute door de Achterhoek een 'ver-van-zijn bedshow' is en dat dit vooral zo moest blijven. Wij zijn het daar helemaal mee eens en gaan een poging doen om deze gedachte weer terug te drukken naar Neverland."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.