gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Burgemeesters woest op minister De Jonge

092a903e4bd78a838effa4473b4f3c7a

Achterhoekse burgemeesters reageren woest op uitspraken van demissionair minister Hugo de Jonge over de regionale aanpak van coronamaatregelen. Het kabinet wil voortaan per regio zelf de lockdownregels afkondigen bij een eventuele nieuwe uitbraak van het coronavirus.

Redactie REGIO8 |
“Het voelt als een klap in het gezicht als je anderhalf jaar regels tot uitvoering hebt gebracht”, zegt Boumans over de uitlatingen van De Jonge donderdagavond tijdens het Kamerdebat over de coronasituatie. Hij uitte kritiek op de aanpak van de coronacrisis door lagere overheden. “Waar ik moeite mee heb is dat burgemeesters weeë knieën zouden hebben. Het is goed om te kijken of dingen beter kunnen, maar als je zegt dat burgemeesters zich achter de brede rug van het kabinet willen verschuilen, vind ik dat over de grens. Ik herken dat ook dat totaal niet uit de praktijk.” Onder meer Joris Bengevoord (Winterswijk), Joost van Oostrum (Berkelland) en Otwin van Dijk (Oude IJsselstreek) laten op sociale media weten de frustratie van de Doetinchemse burgemeester te delen.

Boumans geeft aan loyaal te zijn geweest richting de minister bij het doorvoeren van maatregelen. “Denk aan het gedoe over de mondkapjes, eerst wel, toen weer niet, daarna weer wel. Dat was voor ons best ingewikkeld.” De voorzitter van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland, Ton Heerts, is door de Doetinchemse burgemeester gevraagd om in het Veiligheidsberaad de frustratie over te brengen. “Maar ik denk niet dat hij onze aanmoediging nodig heeft”, besluit Boumans.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.